Jakub Forgács Správy

Krásne, čo sa podarilo v Bystrici: Dôchodcovia majú novú oddychovú zónu, FOTO

Po mesiacoch plánovania a usilovnej práce mnohých dobrovoľníkov i priaznivcov a podporovateľov sa podarilo vytvoriť zdravý, pekný a bezpečný priestor na čerstvom vzduchu.

Ilustračný obrázok k článku Krásne, čo sa podarilo v Bystrici: Dôchodcovia majú novú oddychovú zónu, FOTO
21
Galéria
Zdroj: Silvia Žabková

Pôvodným zámerom DD a DSS Senium v Banskej Bystrici bolo zrekonštruovať nevyužívaný pozemok na oddychovo – relaxačnú zónu. „Potom však prišla ponuka zúčastniť sa projektu Klíma nás spája, a tak sme pod odborným vedením CEEV Živica začali s úpravou pozemku prihliadajúc na ochranu prírody a klimatické zmeny,“ povedala o projekte Aj my vieme byť eko pre spravodajský portál Dnes 24 riaditeľka domova Jana Dupáková.

„S úpravou terénu a s výsadbou pomohli dobrovoľníci a dobrovoľníčky. Všetky rastlinky sú medonosné, dlažba je len zatrávňovacia a oddychové zóny sú ochladzované tieniacimi plachtami,“ pokračovala Dupáková.

Slávnostného otvorenia sa zúčastnil aj vedúci oddelenia sociálnych služieb BBSK JUDr. Ján Michalský, ktorý vyzdvihol, že aj napriek ťažkým a zložitým časom zariadenie DD a DSS Senium vytvára bezpečné a príjemné prostredie nielen pre svojich prijímateľov sociálnych služieb, ale aj pre ich blízkych a známych. Nechýbal ani stály dobrovoľník Vladimír Strmeň so svojou harmonikou.

„Súčasná doba priniesla veľa obmedzení a problémov. Napriek tomu sa v zariadení dokážu tešiť aj z maličkostí – z kvietkov, motýľov, vtáčikov. Veria, že život je aj naďalej krásny a treba ho vedieť stále žiť,“ dodala Dupáková.

Zábery z novej oddychovo – relaxačnej zóny si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii!

V OBRAZOCH: V Bystrici vyrástla nová oddychovo - relaxačná zóna
21
Galéria
Zdroj: Silvia Žabková
Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie