Jakub Forgács Rôzne

Bystričan na oslave narodenín anglickej kráľovnej. O čom sa rozprával s Charlesom?

Hoci má len 19, dočkal sa nevídanej pocty. Mladý Bystričan sa objavil na oslave, kde sa zišla celá anglická kráľovská rodina. Čo sa najviac popíjalo a ako sa vôbec dostal do ich blízkosti?

Ilustračný obrázok k článku Bystričan na oslave narodenín anglickej kráľovnej. O čom sa rozprával s Charlesom?
Foto: Marián Žonda

Bystričan Marián Žonda (19) študoval na Športovom Gymnáziu. Na univerzite vydržal len pol roka. Zamieril totiž priamo do Londýna, kde je už 17 mesiacov. Najskôr umýval riady a neskôr zakotvil v hoteli Claridge's, v ktorom robí aj v súčasnosti. Práve tu zažil niečo, o čom môže väčšina ľudí iba snívať. Stretol sa s anglickou kráľovnou. To však nie je všetko. Nedávno mal tú česť, obsluhovať celú kráľovskú rodinu počas oslavy kráľovniných narodenín.

Stovky policajtov

Pred pár týždňami, 10. júna, sa 1 800 hostí a celá kráľovská rodina stretli v predpripravenej budove Guildhall, neďaleko Bank station, pri príležitosti narodenín kráľovnej Alžbety II. Nechýbal pritom ani mladý Bystričan, ktorý sa síce priamo s hlavou Anglicka nestretol, no bol pri jej manželovi, deťoch, princoch či Davidovi Cameronovi. Na starosti mal 53 členov kráľovskej rodiny.

Je známe, že „Royal Family“ si potrpí na ochrane a inak tomu nebolo ani tentoraz. Budovu strážilo ± 500 policajtov, vojakov a členov špeciálnych jednotiek," povedal Marián.

Napriek tomu sa Bystričan dostal až priamo ku kráľovskej rodine. „Na milimetre! Keďže som mal štyri hodiny možnosť, nalievať im drinky, bol som k nim bližšie ako ktokoľvek iný,“ zaspomínal si.

Rozhovor s princom

Dokonca sa s nimi aj rozprával. „Napríklad s Princeznou Ann, či Princom Charlesom. Prehodili sme pár slov. Ich zaujímalo, odkiaľ som. Mňa zase, prečo je "Pimm's“ obľúbený drink snáď každého z kráľovskej rodiny," poznamenal Bystričan, ktorý okrem spomínaného nápoja servíroval aj lososa.

A ako vnímal ich vystupovanie? „Musím povedať, že niektorí z nich na mňa pôsobili veľmi sympaticky. Vždy sa usmiali, prípadne sa pokúsili, byť vtipní. Na druhej strane, niektorým sláva nerobí dobre, slušne povedané,“ dodal mladík so slovami, že si dávali pozor, aby pred kamerami nepovedali niečo, čo by nemali.

Čo sa týka aktuálnej témy – Brexitu, o prácu zatiaľ obavy nemá. „Jedna vec je, čo odhlasovali ľudia, ale druhá, ako rozhodne parlament. Ja osobne nepoznám jediného človeka, ktorý by hlasoval za vystúpenie z EÚ. Situácia je biedna, v uliciach prevláda panika. Ja to zatiaľ neriešim,“ dodal Marián.

Čítajte tiež:

Mladý Bystričan (19) zažil okamihy, na ktoré do smrti nezabudne: Ako som obsluhoval anglickú kráľovnú!

Bystričan Marián (19) prerušil štúdium a odišiel za prácou do Londýna: Prvý mesiac, to boli veľmi ťažké časy

V OBRAZOCH: Mladý Bystričan obsluhoval anglickú kráľovskú rodinu
10
Galéria
Foto: Marián Žonda
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM