Jakub Forgács Správy

Bystrica bude udeľovať najvyššie ocenenia: Koho by ste NOMINOVALI vy?

Návrhy na laureátov na Cenu mesta, Cenu primátora a udelenie Čestného občianstva prijíma mesto do 20. marca 2023.

Ilustračný obrázok k článku Bystrica bude udeľovať najvyššie ocenenia: Koho by ste NOMINOVALI vy?
Zdroj: Mesto Banská Bystrica

Aj tento rok udelí primátor mesta Ján Nosko Čestné občianstvo a odovzdá Cenu mesta i Cenu primátora za rok 2022 osobám alebo inštitúciám, vďaka ktorým sa šíri dobré meno Banskej Bystrice. Návrhy na ocenených je potrebné zaslať do 20. marca elektronicky alebo poštou. Informovala o tom hovorkyňa primátora Dominika Adamovičová.

Cena mesta je ocenenie, ktoré možno udeliť jednotlivcom, kolektívom, skupinám osôb, inštitúciám a právnickým osobám s trvalým pobytom v Slovenskej republike pri významných jubileách alebo výročiach. O udelení ceny rozhoduje mestské zastupiteľstvo na návrh Banskobystričanov, poslancov či primátora mesta.

Cena primátora je určená pre osobnosti, ktoré sa svojou prácou či celoživotným pôsobením osobitne zaslúžili o dobré meno Banskej Bystrice doma i v zahraničí. O udelení ceny rozhoduje primátor mesta na návrh Banskobystričanov, poslancov a poslankýň.

Čestné občianstvo Mesta Banská Bystrica môže mestské zastupiteľstvo udeliť fyzickým osobám, ktoré sa obzvlášť významným spôsobom zaslúžili vo vzťahu k mestu a jeho obyvateľom, podieľali sa na rozvoji priateľstva medzi národmi, aleb oobohatili ľudské poznanie vynikajúcimi tvorivými výkonmi. Získať ho môžu aj cudzí štátni príslušníci a v odôvodnených prípadoch môže byť udelené in memoriam.

„Vaše návrhy nám môžete posielať e-mailom na adresu:oceneni­a@banskabystri­ca.sk,predmet správy: OCENENIE, alebo poštou na adresu: Mestský úrad, Československej armády 26, 974 01 Banská Bystrica v obálke s označením OCENENIE,“ uviedla Adamovičová. Ako upozornila, aby bol návrh platný, jeho súčasťou musí byť vyplnený dotazník s informáciami o navrhovanom, ktorý spolu s ostatnými dôležitými informáciami nájdete na webovej stránke mesta www.banskabystrica.sk v sekcii Život v meste/Kultúra..

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM