Barani vydreli ďalšie body: Na detvianskom ľade bojovali až do predĺženia

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v piatkovom zápase 33. kola Tipos extraligy na ľade Detvy 2:1 po predĺžení.

Ilustračný obrázok k článku Barani vydreli ďalšie body: Na detvianskom ľade bojovali až do predĺženia
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Domáci boli od úvodu o čosi aktívnejší, prvú šancu Belányi zmaril Askarovovi. Hostia mali blízko ku gólu v 14. minúte, no Dvorský trafil iba žrď. Detvania mali potom blízko ku gólu, ale presilovú hru nevyužili a v závere sa nepresadil ani Sýkora.

Domáci mali prvú veľkú šancu aj po začiatku druhej tretiny, ale Rymsha ich do vedenia neposlal. „Barani“ potom tiež nevyužili presilovku, ale v 31. minúte ich poslal do vedenia Faško-Rudáš. Asistoval mu Dalibor Dvorský, čím sa vo veku 15 rokov, 7 mesiacov a 7 dní stal druhým najmladším bodujúcim hráčom v histórii extraligy. Hostia mohli potom zvýšiť náskok, ale svoje šance nevyužili. Mrzelo ich to o pár minút neskôr, pretože Rymsha svoju akciu zakončil presne a vyrovnal.

V tretej tretine mal ďalšiu šancu Lamper, ale Lietava zachránil domáci tím. Obe mužstvá potom pozorne bránili, žiadne z nich nechcelo urobiť chybu. Zápas dospel do predĺženia, v ktorom Sukeľ po 113 sekundách rozhodol o triumfe Bystričanov.

HC 07 Detva – HC'05 Banská Bystrica 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)

• Góly: 36. Rymsha (Ščurko, V. Fekiač) – 32. Faško-Rudáš (Dvorský, Ďatelinka), 62. Sukeľ (Tamáši)
  • Rozhdovali: Žák, Šefčík – J. Konc ml, Beniač
  • Vylúčení: 3:2 na 2 min
  • Presilovky a oslabenia: 0:0
  • bez divákov
  • Detva: Lietava – Korím, F. Fekiač, Jendroľ, Gachulinec, Ľalík, Rymsha, Bača, Masasrik – Cox, Čacho, Charbonneau – Sýkora, Valent, Downing – Ľupták, V. Fekiač, Ščurko – Žilka, Klíma, Askarov
  • Banská Bystrica: Belányi – Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Demo – Faško-Rudáš, Ihnačák, Sukeľ – Lamper, Mlynarovič, Vašaš – D'Aoust, Dvorský, Kriška – Vyhonský, Tamáši, Kabáč – Sloboda

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.