Barani otvorili skóre a tým to skončilo: Michalovce si schuti zastrieľali

Hokejisti HC'05 Banská Bystrica prehrali v nedeľu vo Zvolene s Duklou Michalovce 1:5 v zápase 30. kola Tipos extraligy.

Ilustračný obrázok k článku Barani otvorili skóre a tým to skončilo: Michalovce si schuti zastrieľali
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Hokejisti spod Urpína nastúpili vo Zvolene, kde majú dočasný domovský stánok, už s novou posilou Mlynarovičom, ktorý prišiel do mužstva práve z Michaloviec. Boli to však hostia, ktorí si vypracovali prvé gólové príležitosti, nevyužili ich Hickmott a Erkinjuntti. „Barani“ poriadne pohrozili až v siedmej minúte, keď voľný Sloboda mieril do žŕdky. Potom mal dve veľké šance michalovský útočník Regenda, najprv neuspel zblízka a neskôr v oslabení nepretavil do gólu ani sólový nájazd. Na opačnej strane mal tutovku v presilovke Žiak, nepresadil sa zoči–voči Škorvánkovi. A keďže presným zásahom sa neskončila ani druhá presilovka Bystričanov, na prestávku išli oba tímy za bezgólového stavu.

Domáce HC '05 nevyužilo na začiatku druhej tretiny ani tretiu presilovku, v nej Tamášiho z kruhu vychytal Škorvánek. Toho potom zachránil po finte Misteleho Southorn, ktorý odpratal puk z bránkovej čiare, bystrický legionár však napokon uspel o pár sekúnd šikovným bekhendom zblízka a bolo 1:0. Dukla následne zapla na vyššie obrátky, v presilovke ešte neskóroval rýchly Takáč, no po jej skončení sa to podarilo Törökovi, keď prestrelil z kruhu Gajana – 1:1. Uplynulo iba 29 sekúnd a bolo 1:2, pretože z kruhu strieľal tentoraz Suja a Bartánus puk tečoval. Banskobystričanov potom mohla mrzieť ďalšia nevyužitá presilovka so šancou Sukeľa. Po nej pykali, pretože sa ujala tvrdá koncovka Erkinjunttiho od modrej a bolo 1:3. Michalovčania napokon využili iba druhú svoju presilovku v stretnutí v 39. minúte. Po strele Hickmotta pridal štvrtý gól z dorážky Suja. V závere tohto dejstva ešte útočník Michaloviec Regenda fauloval a zranil obrancu „baranov“ Žiaka, ten tak už do hry nezasiahol.

V tretej časti sa tím spod Urpína snažil znížiť, vyvinul enormné úsilie, ale nevyužíval šance, najmä v presilovkách. Na Škovránkovi postupne stroskotali Faško-Rudáš, Mistele a Sukeľ. Hokejisti z východu republiky udreli len čo sa ubránili v oslabení. Hickmott totiž elegantne cez Ďatelinku prihral Lalancettemu a ten sa už sám pred Gajanom nemýlil – 1:5. Bystričanov tento zásah paralyzoval, pretože ich súper si následne vytvoril tlak a v ňom nevyužili ďalšie dobré príležitosti Šoltés, Regenda a Hickmott. Až v závere mohol skorigovať Mlynarovič, no gólman Michaloviec bol proti.

HC'05 Banská Bystrica – HK Dukla Ingema Michalovce 1:5 (0:0, 1:4, 0:1)

• Góly: 26. Mistele (Crevier-Morin) – 30. T. Török (Southorn, Galamboš), 30. Bartánus (Suja, Takáč), 36. Erkinjuntti (Southorn, Šoltés), 39. Suja (Southorn, Erkinjuntti), 49. Lalancette (Hickmott, McCormack)
  • Rozhodovali: D. Konc st., P. Stano – D. Konc ml., Gegáň
  • Vylúčení: 3:6
  • Presilovky: 0:1
  • Oslabenia: 0:0
  • Bez divákov
  • Zmeny: B. Bystrica od 23. min. s Výhonským, od 40. min. bez Žiaka
  • Banská Bystrica: Gajan – Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Demo – Faško-Rudáš, Mlynarovič, J. Sukeľ – D'Aoust, Tamáši, Mistele – Marek Sloboda, Dvorský, Kabáč – Kriška, O. Giertl, Vybíral – Výhonský (od 23. min.)
  • Michalovce: Škorvánek – McCormack, Ťavoda, Mihálik, Southorn, Mudrák, Kolusz, Mašlonka – Hickmott, Lalancette, Korhonen – Takáč, Suja, Bartánus – Regenda, Erkinjuntti, Šoltés – T. Török, Galamboš, Chalupa

Hlasy po zápase

Miroslav Chudý, tréner Banskej Bystrice: „Do polovice zápasu sme hrali to, čo sme mali. Po taktickej stránke slušne, súpera sme nepúšťali do brejkov či prečíslení, dobre sme vykrývali stredné pásmo. Dostali sme však dva zlepené góly, rozhodla polminútovka v polke stretnutia. Naše sebavedomie potom išlo nadol. Inkasovali sme následne ďalšie dva zlepence a bolo po zápase. Je to kruté pre nás, najmä druhá tretina. Chýba nám mladícka drzosť, agresivita, sebavedomie, musíme ísť viac za víťazstvom.“

Juraj Faith, asistent trénera Michaloviec: „Nevstúpili sme dobre do zápasu. Neboli sme spokojní s našou hrou. Banská Bystrica hrala veľmi dobre, nás držal v hre najmä výborný brankár Škorvánek. Dal nám šancu vyhrať tento zápas. Nebol to náš najlepší výkon do stavu 1:4. Až od tohto stavu sme dominovali a boli lepším mužstvom. Napokon sme našli cestu k víťazstvu, ale nebolo to jednoduché. Treba zložiť poklonu i súperovi. Výsledok je síce jednoznačný v náš prospech, ale zápas taký nebol.“

Marek Bartánus, strelec víťazného gólu Michaloviec: „Vezieme sa na víťaznej vlne, ešte sme v novom roku neprehrali za tri body. Verili sme si aj v tomto zápase. I napriek inkasovanému gólu, po ktorom Bystrica viedla, sme verili, že to otočíme. To sa nám podarilo pomerne hneď. Následne sme súperovi odskočili a už sme si to iba kontrolovali do konca zápasu.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.