Aktualizované Hokej

Barani to dokázali: Na "domácom" ľade vo Zvolene vyhrali prvýkrát za 3 body

Hokejisti HC‘05 Banská Bystrica zvíťazili v 32. kole Tipsport ligy nad DVTK Miškovec 3:2.

Ilustračný obrázok k článku Barani to dokázali: Na "domácom" ľade vo Zvolene vyhrali prvýkrát za 3 body
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Úvod zápasu bol rozpačitý. Aktívnejší boli o niečo viac hostia, no nevyužili dve dobré príležitosti. V prvej sa ocitol voľný Anderson spomedzi kruhov, Belányi bol pozorný, a v druhej bol Rokaly, ktorý nebezpečne tečoval puk. Do vedenia išli napokon banskobystrickí hokejisti v krátkej presilovke z prečíslenia. Vašaš ideálne našiel Bretona a ten zakončoval v trinástej minúte pohotovo bez prípravy. Stredoslovákom vyšla aj druhá presilovka. V nej mali tlak a pretavili do druhého gólu. Jakub Sukeľ v medzikruží mieril do odkrytej časti Adorjánovej svätyne. Maďarský celok mohol znížiť v závere prvej tretiny, no Flick neuspel z dvoch metrov sám pred Belányim.

V strednom dejstve najprv Banskobystričania nedokázali skórovať počas šiestich minút v početnej výhode. Mali prevahu i šance, konkrétne Ihnačák, Tamáši, Sukeľ a najmä Carwell, ten dokonca až trikrát, no Adorján odolal. V 28. minúte Breton pálil takmer od modrej čiary do žŕdky. Postupne ožíval v hre piatich proti piatim aj Miškovec. Csányii nepríjemne strieľal z kruhu a Miskolczi sa nepresadil voľný z troch metrov. Vyšlo to až v 36. minúte Vasovi po rýchlej akcii prvej formácie, dostal sa totiž k nemu puk po kolízii Osterberga s Bretonom a poslal ho v páde ponad lapačku gólmana HC '05 – 2:1. Pred prestávkou mal ešte na bystrickej strane dobrú možnosť Faško-Rudáš, avšak nesadol mu v koncovke ideálne puk na hokejku.

Na začiatku tretej tretiny nevyužili hráči spod Urpína ďalšiu presilovku, po nej mali rovnakú možnosť hostia a tí aj poriadne hrozili. Najprv to bol Vas, úradoval betón Belányiho, ktorý následne vychytal Magosiho a Galanisza. Maďarský celok mal potom ďalšie početne výhody a to dokonca jednu o dvoch hráčov v trvaní 55 sekúnd, využil ju, keď sa presadil z kruhu nekompromisnou strelou Magosi – 2:2. Trojnásobný majster našiel na tento zásah súpera odpoveď v 55. minúte. Mlynarovič pekne prenikol do útočného pásma, našiel si priestor medzi kruhmi a presne zakončil – 3:2. V záverečných minútach ešte Miškovec odvolal brankára, hral v šiestich, ale vyrovnať sa mu nepodarilo. Banská Bystrica tak prvýkrát vyhrala za tri body na ľade Zvolena, kde má dočasný domovský stánok pre rekonštrukciu svojho štadióna pod Urpínom.

HC‘05 Banská Bystrica – DVTK Miškovec 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

• Góly: 13. Breton (Vašaš, Kabáč), 16. J. Sukeľ (Breton, Ihnačák), 55. Mlynarovič (Marek Sloboda) – 36. Vas (Osterberg, Wehrs), 52. Magos
  • Rozhodovali: Müllner, P. Šefčík – Hercog, J. Šefčík
  • Vylúčení na dve min.: 5:7
  • Presilovky: 2:1
  • bez divákov.
  • Banská Bystrica: Belányi – Crevier-Morin, Breton, Cardwell, Ďatelinka, Ganz, Bdžoch, Demo – Faško-Rudáš, Ihnačák, J. Sukeľ – Vašaš, Mlynarovič, Dvorský – D'Aoust, Tamáši, Kabáč – Kriška, Výhonský, Vybíral – Marek Sloboda (od 30. min.)
  • Miškovec: Adorján – Wehrs, Bukor, Láda, D. Kiss, Szirányi, Vojtkó, Fazakas – Rokaly, Vas, Osterberg – Magosi, Lövei, Csányi – Anderson, Galanisz, Flick – Turbucz, Páterka , Miskolczi

Jozef Budaj, asistent trénera Banskej Bystrice: „Vedeli sme, že hráme proti nepríjemnému súperovi, ktorý dobre korčuľuje. Snažili sme sa hrať čo najlepšie, najmä v strednom pásme, dobre napádať a byť silní na puku. Získali sme prvé tri body vo Zvolene, čo nás teší. Dôležité bolo, že sme sa ubránili v oslabeniach v tretej tretine a dokázali streliť tretí gól. Chceme ísť krok po kroku. Vieme, že sa bijeme práve s Miškovcom o miestenku do kvalifikácie play off, preto sme radi, že to dobre pre nás dopadlo."

Dave Allison, tréner Miškovca: „Prvých desať minút sme mali dobrých, ale ďalších desať sme len odhadzovali puky, mali veľa strát. Nabaľovalo sa to a súper nám strelil dva góly v ich presilovkách. V druhej tretine sme už hrali o dosť lepšie, ale myslím si, že to prišlo neskoro. Musíme byť konzistentnejší a to sme dnes neboli po celý čas, preto sme prehrali.“

Samuel Mlynarovič, strelec víťazného gólu Banskej Bystrice: „Konečne sme vyhrali, je to skvelý pocit. Som rád, že som dal víťazný gól a dobre to tam trafil. Miškovec sa aj po našom vedení stále držal v hre, vyrovnal, no poctivou robotou sme to strhli na našu stranu. Verím, že toto bude impulz, ktorý nám pomôže a aj v ďalších zápasoch sa nám bude dariť.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.