Barani ukončili rok 2019 víťazne. Pred vyše 5000 divákmi zdolali Trenčín

Hokejisti majstrovskej Banskej Bystrice zvíťazili v pondelok v 36. kole Tipsport Ligy na ľade Dukly Trenčín 3:2.

Ilustračný obrázok k článku Barani ukončili rok 2019 víťazne. Pred vyše 5000 divákmi zdolali Trenčín

Úvodné minúty priniesli aktivitu na strane Banskej Bystrice. Tá niekoľko náznakov šancí nedokázala využiť a postupom času sa k slovu dostali aj domáci hráči. V 10. minúte pristavil Balán puk pre Lapšanského, no Beskorowaneho nedokázal prekonať. O dve minúty neskôr pri prečíslení neuspel Valach. Barani šli do vedenia v 13. minúte. Po vyhranom vhadzovaní Hohmann posunul puk na Hickmotta, ktorý spoza brániaceho hráča poslal puk za Valentov chrbát. O tri minúty neskôr mohol Hohmann pridať druhý úspech Banskobystričanov, no puk mu nesadil. V samom závere úvodnej dvadsaťminútovky mal vyrovnanie na hokejke Bezúch, avšak brankára z medzikružia nedokázal prestreliť.

V prostrednej tretine mal zápas vysokú úroveň a diváci sa mali na čo pozerať. Úvod druhej časti poznačili dve vylúčenia, no ani jeden tím si nedokázal vypracovať vyloženú gólovú šancu. Až v 29. minúte McCormack našiel medzi kruhmi Bezúcha, ale ten neprestrelil brankára. Na opačnej strane Hickmottovu strelu zastavila žŕdka. V polovici stretnutia mala Dukla na hokejke vyrovnanie. Zakončenie McCormacka a následne ani Bezúcha v sieti neskončili. Dukla vyrovnala v 34. minúte. Odrazenú puk sa dostal k Valachovi, ktorý osamotený trafil ideálne okolo vyrážačky gólmana. O minútu však barani znova viedli. Pri vylúčení Bartoviča sa na dvakrát presadil Hickmott. V závere Mlynarovič dokorčuľoval voľný puk a popod chrániče Valenta poslal hostí do dvojgólového vedenia.

V záverečnej tretine sa domáci snažili dostať späť do zápasu. Pozorná defenzívna hra Banskobystričanov im v tom však dobre bránila. V závere stretnutia putoval na trestnú lavicu Brejčák. Jeho vylúčenie podporili Trenčania odvolaním brankára. V 58. minúte tvrdú strelu od modrej čiary v podaní Starostu tečoval Sojčík do siete. Napriek snahe sa už ale Dukle vyrovnať nepodarilo.

HK Dukla Trenčín – HC'05 iClinic Banská Bystrica 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

• Góly: 34. Valach (Alderson, Hecl), 58. Sojčík (Starosta, McCormack) – 13. Hickmott (Hohmann, Southorn), 35. Hickmott (Hohmann, Southorn), 40. Mlynarovič (Gabor, Petrinec)
  • Rozhodovali: Baluška, Štefík – J. Konc ml., D. Konc ml.
  • Vylúčení: 3:5 na 2 min., navyše Bartovič (Trenčín) 10 minút za vrazenie na mantinel
  • Presilovky: 1:1
  • 5051 divákov.
  • Trenčín: Valent – Starosta, McCormack, Štach, Bokroš, Kajínek, A.Dúžek, Janík – Bezúch, Mikyska, Alderson – Hecl, Valach, Bartovič – Lapšanský, Balán, Sojčík – Maniaček, Ferényi, Deneš – J.Haščák
  • Banská Bystrica: Beskorowany – Southorn, Mihálik, Cardwell, Nemčík, J. Brejčák, Petrinec, Sarvaš, Kobolka – Hohmann, Hickmott, Jääskaläinen – Lamper, Bubela, Hrnka – Gabor, Mlynarovič, Šille – Fafrák, Sojka, Mesaroš