Barani si vezú 3 body z Budapešti. O svojom triumfe rozhodli už v 1. tretine

Hokejisti Banskej Bystrice si pohodlne poradili s tímom MAC Újbuda 5:2 na jeho ľade vo štvrtkovom zápase 34. kola Tipsport Ligy.

Ilustračný obrázok k článku Barani si vezú 3 body z Budapešti. O svojom triumfe rozhodli už v 1. tretine

Hráči Banskej Bystrice sa rýchlo dostali na koňa, keď sa im darilo pri nerovnovážnom stave hráčov na ľadovej ploche. Obranca Joona Jääskeläinen skóroval v presilovej hre a Gilbert Gabor po chybe domácich dokonca v oslabení a „barani“ viedli 2:0, hoci neubehlo ani päť minút. Ďalšie dva góly pridali Banskobystričania v úvode záverečnej päťminútovky prvej tretiny. Tretí gól pripísali Samuelovi Mlynarovičovi, hoci si puk kuriózne zrazili domáci hráči sami. Štvrtý zásah pridal po rýchlom protiútoku Cason Hohmann.

Tesne pred prvou sirénou znížil po individuálnej akcii István Terbócs, no veľký obrat neodštartoval. Vo zvyšných dvoch tretinách padol ešte jeden gól na každej strane, Banská Bystrica si náskok postrážila.

MAC Újbuda – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 2:5 (1:4, 0:1, 1:0)

• Góly: 19. Terbócs (K. Nagy, Fejes), 58. Fejes (Bodó, Terbócs) – 4. Jääskeläinen (Hohmann, Southorn), 5. Gabor, 16. Mlynarovič (Šille, Nemčík), 17. Hohmann (Jääskeläinen, Mihálik), 25. Jääskeläinen (Hohmann, Hickmott)
  • Rozhodovali: Baluška, Fridrich – Šoltés, Rojík
  • Vylúčení: 4:4 na 2 min., navyše Bl. Orbán (MAC) 10 min.
  • Presilovky a oslabenia: 0:1
  • 530 divákov.
  • MAC Újbuda: Halász – Pozsgai, McNally, Bl. Orbán, Carlisle, Fejes, Garát, Bugár – Sofron, Stretch, Klempa – Bodó, Langkow, Br. Orbán – Terbócs, Pitt, K. Nagy – Szigeti, Majoross, Kreisz – Pápa
  • Banská Bystrica: Beskorowany – Mihálik, Southorn, Cardwell, Ďatelinka, J. Brejčák, Nemčík, Petrinec – Hohmann, Hickmott, Jääskeläinen – Lamper, Bubela, Bartánus – Fafrák, Mlynarovič, Šille – Mesaroš, Gabor, Kabáč – Sojka