Barani si neustriehli 2-gólové vedenie: Bojovať museli až do nájazdov

Hokejisti Banskej Bystrice podľahli v 20. kole Tipos extraligy lídrovi súťaže Novým Zámkom 2:3 po predĺžení a nájazdoch.

Ilustračný obrázok k článku Barani si neustriehli 2-gólové vedenie: Bojovať museli až do nájazdov
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Domáci mali v prvej tretine navrch a ujali sa dvojgólového vedenia už v úvode v rozpätí dvoch minút, keď najprv z chybnej rozohrávky súpera ťažil Tamáši a po ňom z tlaku prepálil Kantora spoza kruhu Björkung.

Začiatok druhej tretiny vyšiel lepšie hosťom, keď po strele Johnsona uspel na dorážke Jackson. Novozámčania potom nevyužili tri presilovky v rade.

V treťom dejstve sa striedali šance na oboch stranách, ale z vyrovnania sa tešili ´býci´ v šestici pri hre bez brankára. Spomedzi kruhov sa presadil 95 sekúnd pred klaksónom Johnson. O víťazovi rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých zaknihoval jediný gól v siedmej sérii Jackson.

Podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na nasledujúcej strane.