Barani s Michalovcami nezískali všetky body. Rozhodlo sa až v predĺžení, FOTO

Hokejisti HC'05 iClinic Banská Bystrica zdolali v piatkovom domácom zápase 11. kola Tipsport Ligy HK Dukla Ingema Michalovce 2:1 po predĺžení. O víťazstve obhajcu titulu rozhodol v 62. minúte Kanaďan Jordan Hickmott.

Ilustračný obrázok k článku Barani s Michalovcami nezískali všetky body. Rozhodlo sa až v predĺžení, FOTO
7

Bystričania mali dobrý nástup do zápasu, už v 29. sekunde mohli ísť do vedenia, ale Jääskelainen neuspel zoči–voči Surákovi, ktorý nahradil medzi žrďami Trenčana a skvele zasiahol. Michalovce hrali potom dve presilovky za sebou, pohrozili na konci prvej, veľkú šancu mal zblízka Linet a následne z dorážky Giľák, brankár Beskorowany tiež ukázal svoje kvality. Domáci často chybovali v rozohrávkach v obrannom pásme, ale hostia z toho neťažili. Mohli využiť iba chybu Nemčíka na modrej čiare, keď sa rútil na brankára HC'05 Galamboš, no ani jemu sa nepodarilo skórovať. V závere prvej tretiny si vytvorili Banskobystričania v presilovke tlak, no vyložená šanca absentovala.

Skóre sa zmenilo na začiatku druhej tretiny. Pri avizovanom vylúčení hráča hostí predviedol pekný prienik Bubela a z medzikružia poslal i so šťastím puk za Suráka – 1:0. Vzápätí mohli Michalovce odpovedať, ale Borov sám pred Beskorowanym neuspel. Na opačnej strane Hickmott nezasunul puk do odkrytej bránky, skúšal to opäť aj Bubela z medzikružia. Viac z hry i šancí však mala Dukla, ale Lalancette, Linet a ani Mašlonka nevyzreli na výborného brankára HC'05.

Hostia napokon vyrovnali na začiatku tretej tretiny. Po vyhratom buly od modrej vystrelil Dalhuisen a puk sa odrazil od zadného mantinelu nešťastne do ruky Beskorowanyho, odkiaľ putoval do bránky – 1:1. V 44. minúte sa rozbilo plexisklo a pod Urpínom sa desať minút nehralo. Zatiaľ diváci na štadióne sympaticky zatlieskali trénerovi Chudému, ktorý kedysi pôsobil práve v bystrickom mužstve. Ďalší zaujímavý moment prišiel až v 51. minúte. Michalovce mohli ísť do vedenia po veľkej šanci Safaraleyeva a následne strele Novického od modrej čiary, puk sa takmer dostal za bystrického brankára. Ten mal aj kus šťastia. Duel napokon dospel do predĺženia, v ktorom rozhodol o víťazstve slovenského majstra v 62. minúte pekným prienikom a strelou do vinkla z ľavého kruhu Hickmott.

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Michalovce nám nedovolili vychádzať z tretiny s pukom na našich hokejkách, veľmi dobre forčekovali. Hrali systém, ktorý na nás platil. My sme veľmi veľa času hrali v našej tretine. Musíme sa v tomto zlepšiť a budeme sa tomu venovať aj na tréningoch. Zápas sa skončil v riadnom hracom čase 1:1, nebolo to podľa našich predstáv. Súper nám však nedovolil hrať našu typickú hru. Musíme sa vrátiť k našej identite.“

Peter Bartoš, asistent trénera Michaloviec: „Myslím si, že diváci videli zaujímavý hokej. My sme radi aj za zisk jedného bodu, ale mrzí nás, že sme nevyužili viac šancí, do ktorých sme sa dostali. Chlapcov sme pochválili, aj keď prehrali v predĺžení, pretože podali dobrý výkon. Dodržali všetky veci, ktoré sme si povedali. Najdôležitejšie bolo nepustiť domácich do nátlakovej hry a dostať sa tak pod tlak, to sa nám podarilo. Mužstvo od brankára až po posledného hráča podalo zodpovedný výkon.“

Jordan Hickmott, autor víťazného gólu Banskej Bystrice: „Bol to veľmi ťažký, fyzicky náročný zápas. Súper hral veľmi dobre, tvrdo, zviedli sme mnoho osobných súbojov. Sme teda veľmi radi, že sme vyhrali. Aj keď iba v predĺžení.“

HC'05 iClinic Banská Bystrica – HK Dukla Ingema Michalovce 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)

• Góly: 21. Bubela, 62. Hickmott – 42. Dalhuisen (Toma, Chalupa)
  • Rozhodovali: Goga (SR), A. Nagy (Maď.) – Kacej (SR), Soltész (Maď.), vylúčení na 2 min: 3:2
  • Presilovky a oslabenia: 0:0
  • 2357 divákov
  • Banská Bystrica: Beskorowany – Southorn, Mihálik, J. Brejčák, Ďatelinka, Biro, Nemčík, Petrinec – Jääskelainen, Hickmott, M. Lunter – Lamper, Bubela, Šoltés – Bartánus, A. Šťastný, Fafrák – Róth, Gabor, Kabáč
  • Michalovce: Surák – Kolba, Dalhuisen, Ventelä, Vorobyev, Novický, Hančák, Zekucia – Mašlonka, Lalancette, Juusela – Giľák, Linet, Safaraleyev – Borov, Galamboš, Hričina – Hamráček, Toma, Chalupa – Hvila (od 41. min)

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery zo zápasu!

V OBRAZOCH: Bystrickí hokejisti zdolali Michalovce po predĺžení