Barani opäť nesklamali: Po tesnom triumfe v Nových Zámkoch majú ďalšie 3 body

Hokejisti HC ‘05 Banská Bystrica si pripísali druhé víťazstvo v novom ročníku Tipos extraligy. V utorkovom stretnutí 3. kola triumfovali na ľade HC Nové Zámky 3:2.

Ilustračný obrázok k článku Barani opäť nesklamali: Po tesnom triumfe v Nových Zámkoch majú ďalšie 3 body
Zdroj: TASR/František Iván

Duel mal ostrý štart, už po 40 sekundách Kanaďan Crevier-Morin tvrdým zákrokom „zostrelil“ domáceho Mišiaka, ktorý zostal ležať na ľade. Obranca „baranov“ za to dostal od rozhodcov 5-minútový trest, no domáci dlhú presilovku nevyužili. Belányi podržal svoj tím pri delovke Reiniho, Šiška na dorážku nedočiahol. Naopak, v oslabení mohli udrieť hostia, pri šanci Bergera výborne zasiahol Engstrand. Ten podržal Nové Zámky aj pri zakončení Ihnačáka, ktorý už-už dvíhal ruky nad hlavu. O šance nebola v zápase núdza, domáci sa mohli ujať vedenia pri strele Reiniho, no Belányi bol pozorný.

Novozámčania sa dočkali až v 24. min, po prihrávke Mišiaka premenil samostatný únik Jackson – 1:0. Odpoveď hostí bola pomerne rýchla, o päť minút neskôr sa rútil Gabor sám na Engstranda a aj keď v súboji dvoch švédskych rodákov neuspel, odrazený puk poľahky poslal do odkrytej bránky Vašaš – 1:1. Domáci kontrovali strelami Števuliaka a Klempu, po ktorej sa rozozvučala horná žŕdka, no boli to Bystričania, ktorí skórovali. V 33. min zatlačili súpera a ujala sa strela Šoltésa od modrej čiary, ktorú úspešne tečoval Fossier. O vyrovnanie sa na konci 2. tretiny snažil Farley, vo výbornej pozícii mu strelu zrazil obranca Breton.

Domáci sa o druhý gól pokúšali aj v tretej časti, Farley a Jackson išli vo dvojici sami na Belányiho, no brankár HC ‘05 proti zakončeniu druhého menovaného vytiahol parádny zákrok betónom. Vytúženého gólu sa dočkali až v 52. min z hokejky Šišku, ktorý zakončil bez prípravy po prihrávke Klempu – 2:2. Zápas smeroval do dramatickej koncovky. V 54. min išli hostia opäť do vedenia zásluhou Bergera, ktorý úspešne tečoval nahodenie Šoltésa od modrej čiary. Nové Zámky už nenašli sily na odpoveď, k vyrovnaniu im nepomohla ani záverečná power play bez brankára.

Na ďalšej strane nájdete podrobné štatistiky zo zápasu.