Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zdolali v nedeľnom zápase 36. kola Tipos extraligy HC‘05 Banská Bystrica tesne 3:2.

Ilustračný obrázok k článku Barani mohli na Liptove bodovať: Všetko však rozhodol gól v posledných sekundách
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Úvodná tretina gól nepriniesla, ale oba tímy hrali ofenzívny hokej a vypracovali si niekoľko zaujímavých šancí. V 11. minúte mohol poslať hostí do vedenia Tamáši, no nezakončil presne. V 19. minúte neuspel z bezprostrednej blízkosti bránky Liptákov ani domáci Štrauch.

V druhej časti domáci pridali v aktivite. V jej úvode síce nevyužili ponúknutú presilovku, no v 28. minúte sa už tešili z gólu. Po strele Lištiaka si v skrumáži našiel zrazený puk Rudolf Huna a pohotovo prekonal Belányiho v bránke „baranov“. O necelé štyri minúty neskôr viedli Liptáci už o dva góly, po prihrávke Hunu si Štrauch dokonale vychutnal hosťujúceho brankára – 2:0. Banskobystričania odpovedali mohutným náporom, pred domácou bránkou bolo rušno, v dobrej pozícii sa ocitol Sloboda, no nepodarilo sa mu prepasírovať puk za chrbát Kaarlehta. Domáci sa zamerali na bránenie a spoliehali sa na brejky, v 37. minúte sa dostal do samostatného úniku Tullio, ale rozozvučal iba mantinel za bránkou hostí.

Bystričania nepoľavili v ofennzívnom úsilí, aktivitou si pýtali fauly a v úvode tretieho dejstva využili presilovku. Na rozdiel jedného gólu znížil D'Aoust. V 54. minúte sa Faško-Rudáš natlačil pred brankára Kaarlehta, ale ten mu dokázal puk vypichnúť. Hostia napokon pretavili svoj tlak vo vyrovnávajúci gól. V 57. minúte sa dokázal pred Belányim rýchlo zorientovať Výhonský a odrazený puk šikovne usmernil do odkrytej bránky. V momente, keď už tímy začali myslieť na predĺženia, sa nečakane presadil Štrauch, ktorý v čase 59:22 rýchlou strelou zakončil akciu Rudolfa Hunu. Hosťom už k vyrovnaniu nepomohla ani záverečná krátka power play bez brankára.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC‘05 Banská Bystrica 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)

• Góly: 28. Rudolf Huna (Lištiak, Mezovský), 32. Štrauch (Rudolf Huna), 60. Štrauch (Rudolf Huna) – 43. D'Aoust (Cardwell, Lamper), 57. Výhonský (Kabáč)
  • Rozhodovali: Štefik, Fridrich – Vyšný, Synek
  • Vylúčení: 5:2 na 2 min
  • Presilovky: 0:1
  • bez divákov
  • MHk 32 Liptovský Mikuláš: Kaarlehto – Mezovský, Nemec, Valtola, Petran, Robertson, Jesus, Droppa, Pavúk – Štrauch, Lištiak, Rudolf Huna – Hamráček, Oško, Michalík – Tullio, McShane, Portokalis – Surový, Uhrík, Vybiral
  • HC‘05 Banská Bystrica: Belányi – Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Ganz, Mlynarovič – J. Sukeľ, Ihnačák, Faško-Rudáš – Vašaš, Sloboda, D'Aoust – Kriška, Dvorský, Lamper – Kabáč, Tamáši, Výhonský

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.