Aktualizované Hokej

Barani boli na Spiši úspešní: Rozhodlo sa však až v nájazdoch, FOTO

Hokejisti HK Spišská Nová Ves prehrali v 11. kole Tipos extraligy s HK´05 Banská Bystrica 1:2 po nájazdovom rozstrele.

Ilustračný obrázok k článku Barani boli na Spiši úspešní: Rozhodlo sa však až v nájazdoch, FOTO
8
Zdroj: TASR/František Iván

Domáci mali od úvodného vhadzovania hru pod kontrolou. Pomohol k tomu aj rýchly gól po dvoch minútach hry. V závere prvej tretiny mali hostia výhodu presilovky a tú využili v úvode druhej tretiny.

Po góle sa domácim prestalo dariť, hostia prevzali iniciatívu. Melicherčík musel častejšie zasahovať. Gól však nepadol.

Tretia tretina bola herne vyrovnaná, oba kolektívy sa zamerali na obranu. V 51. minúte sa hosťom naskytla šanca, domáci hrali oslabení, hostia túto výhodu nevyužili. V 55. minúte domáci Petgrave inkasoval 5+DKZ za faul a tak hostia dohrali tretinu presilovkou.

Gól však nepadol ani v predĺžení a o výsledku rozhodol samostatný nájazd hosťujúceho Fossiera.

Podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na ďalšej strane.