Zvolen nezvládol 3. semifinálový duel: Spišiaci sa ujali vedenia v sérii

Hokejisti HK GROTTO Spišská Nová Ves zvíťazili v treťom zápase semifinále play off Tipos extraligy na domácom ľade nad HKM Zvolen 3:1 a ujali sa vedenia v sérii 2:1.

Ilustračný obrázok k článku Zvolen nezvládol 3. semifinálový duel: Spišiaci sa ujali vedenia v sérii
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Úvodnú tretinu vyhrali Spišiaci, ktorých poslal do vedenia v 18. minúte Vandas. Počas prostrednej časti hry bolo cítiť na oboch tímoch dôležitosť duelu.

Skóre sa opäť menilo až v závere tretiny. Najskôr poslal domácich do dvojgólového vedenia Majdan po peknej zadovke od Kerbashiana. Prešlo však iba 17 sekúnd a Zvolenčania znížili na rozdiel gólu, keď sa Zuzinovo nahodenie odrazilo od Valacha za chrbát Melicherčíka. Hosťom sa postupne krátil čas na vyrovnanie, čo sa im nepodarilo ani z druhej presilovej hry v zápase.

Zvolen v závere ešte odvolal brankára, ale 95 sekúnd pred koncom tretej tretiny definitívne zabezpečil druhý bod Spišiakom gólom do prázdnej bránky Verbeek.

Podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na nasledujúcej strane.