Jakub Forgács Hokej

Semifinálová DRÁMA až do nájazdov: Zvolen vykorčuľoval zo zápasu VÍŤAZNE

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v druhom zápase semifinále play off Tipos extraligy na domácom ľade nad HK GROTTO Spišská Nová Ves 2:1 po samostatných nájazdoch a vyrovnali stav série na 1:1.

Ilustračný obrázok k článku Semifinálová DRÁMA až do nájazdov: Zvolen vykorčuľoval zo zápasu VÍŤAZNE
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Priestor vo zvolenskej bránke dostal po takmer mesačnej pauze Trenčan, keď nahradil Patersona. Do zostavy HKM sa vrátil po dlhodobom zranení 20-ročný útočník Kašlík. V prvej tretine sa hral svižný hokej s dobrými možnosťami na oboch stranách, ale diváci sa gólu nedočkali. Až na začiatku druhej tretiny využili hostia presilovku, keď sa presadil voľný Ouellet-Beuadry z kruhu. Spišiaci mohli vedenie aj zvýšiť, ale tutovky nepremenili Bortňák, Nellis a v nájazde ani Ulander.

Zvolenčania vyrovnali v 49. minúte po strele Messnera a teči obrancu Haina pred bránkou. A keďže vyložené možnosti nevyužili na oboch stranách Réway ani Bondra i vďaka skvelým brankárom a rozuzlenie neprinieslo ani dvadsaťminútové predĺženie, rozhodnúť museli až samostatné nájazdy.

V nich boli úspešnejší hráči spod Pustého hradu, ktorí skórovali až trikrát z piatich pokusov.

Podrobné štatistiky a hlasy po zápase nájdete na nasledujúcej strane.