Barani zdolali bratislavský Slovan: Urbánek sa blysol hetrikom

Hokejisti HC ´05 Banská Bystrica zvíťazili v 41. kole Tipos extraligy nad HC Slovan Bratislava 5:4 po predĺžení a nájazdovom rozstrele.

Ilustračný obrázok k článku Barani zdolali bratislavský Slovan: Urbánek sa blysol hetrikom
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

"Mali sme dobrý začiatok. Domáci tam urobili dve chyby a my sme to využili, viedli sme 2:0. Za tohto stavu sme mali aj ďalšie šance, mohlo to byť aj 4:0 a zápas by bol hotový. Dali sme Bystricu do hry prvým ich gólom po našej chybe. Mali sme problémy v obrannom pásme. V druhej tretine sme dobre neprestriedali, mali sme dlhé striedanie v útočnom pásme. Išlo to do našej tretiny, minútové striedanie, potom dve presilovky, čo nám zobralo veľa síl. Od tej chvíle Banskobystričania dominovali, hrali veľmi dobre v útočnom pásme, boli silní na puku, vytvorili si veľa šancí a stav bol 4:2. V tretej tretine sme našli cestu. Povedali sme si niečo po druhej tretine, najmä to, že musíme hrať takticky a pokúsiť sa vyrovnať. To sa nám podarilo, i keď sme mali v závere aj šťastie. Škoda, že sme nezvládli nájazdy. Nepáčilo sa mi, že sme boli v obrannom pásme slabí v súbojoch,“ uviedol na pozápasovom brífingu nový hlavný tréner Bratislavčanov Andrej Podkonický.

So svojou premiérou vyjadril iba čiastočnú 50 percentnú spokojnosť. "Verím, že od zápasu k zápasu to bude lepšie. Musíme zlepšiť najmä hru v obrane a hrať takticky ako play-off tím, nerobiť chyby. Musíme byť silnejší v súbojoch vo všetkých zónach. Stihol som zatiaľ pomeniť len nejaké maličkosti, najmä ako vychádzať z obranného pásma. Systém sa veľmi meniť nebude, chceme hrať agresívny hokej s dobrým forčekom a pohybom,“ prezradil kouč Slovana.

Banskobystrický tréner Antti Karhula taktiež videl rezervy v hre svojho tímu, hoci bol s dvoma bodmi spokojný. "Ťažký začiatok, prehrávali sme v tretej minúte 0:2. Hneď sme teda siahli po oddychovom čase a povedali chlapcom, aby sa upokojili. Nebolo to totiž v tom, že by neboli na zápas pripravení, ale v tom, že až príliš boli naň pripravení. Oddychový čas pomohol a potom v zostávajúcich minútach sme hrali veľmi dobre. Získali sme dva body, no mohli sme aj tri a po tom začiatku sme nemuseli mať ani jeden. Takže s víťazstvom vládne spokojnosť, len príliš často sa nám stáva, že inkasujeme lacný gól a potom sa bojíme o výsledok, respektíve dovolíme súperovi vyrovnať. Musíme sa na tento aspekt pozrieť a v ďalšej časti súťaže sa toho vyvarovať.“

Kapitánovi Banskej Bystrice Ivanovi Ďatelinkovi sa dva body po skončení zápasu málili, čo náležite objasnil: „Na začiatku to nevyzeralo dobre. Keby nám pred zápasom niekto povedal, že uhráme dva body, tak to berieme všetkými desiatimi. Vzhľadom však na priebeh duelu môžeme povedať, že sme o bod prišli. Škoda hlavne inkasovaného štvrtého gólu na konci tretej tretiny zo skrumáže. Prišiel puk Jääskeläinenovi na palicu a ani nevedel, že dal gól. Bohužiaľ padlo to tam.“

HC ´05 Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava 5:4 pp a sn (2:2, 2:0, 0:2 – 0:0, 1:0)

• Góly: 8. Urbánek (Bačík, Šoltés), 17. Michaud (Melcher, Bubela), 32. Urbánek (Weninger), 39. Urbánek (Šoltés, Björkung), 65. Šoltés (rozh. sam. nájazd) – 3. Rapuzzi (Sersen, Haščák), 3. Takáč, 53. Rapuzzi (Haščák, Golian), 60. Jääskeläinen
  • Rozhodovali: Adamec, T. Orolin – Kacej, Beniač
  • Vylúčení na 2.min: 5:5
  • Presilovky a oslabenia: 0:0
  • 744 divákov
  • Banská Bystrica: Weninger – Cardwell, Bačik, Björkung, Ďatelinka, Kostromitin, Crevier-Morin, Matej Bača – Urbánek, Berger, Šoltés – Michaud, Bubela, Melcher – Vašaš, Tamáši, Kabáč – K. Jendroľ, Paukovček, G. Gabor
  • Bratislava: Windsor – D. Gachulinec, Golian, J. Valach, Beňo, Breton, Sersen, Maier – Haščák, Rapuzzi, Zigo – Jääskeläinen, Harris, Takáč – Fominych, Kytnár, Yogan – Belluš, Preisinger, Šotek

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.