Barani sa v Trenčíne odtrhli z reťaze: Troock sa blysol hetrikom!

Hokejisti HC'05 Banská Bystrica zvíťazili v utorňajšej predohárvke 29. kola Tipos extraligy na ľade Dukly Trenčín 7:2.

Ilustračný obrázok k článku Barani sa v Trenčíne odtrhli z reťaze: Troock sa blysol hetrikom!
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

V tabuľke Barani poskočili na siedme miesto pred Poprad, ktorý má zápas k dobru. Trenčania sú momentálne na deviatom mieste a na Poprad strácajú dva body.

Úvodný gól vsietili v 9. minúte domáci. Ich súper však viedol po 21 sekundách druhej tretiny už o dva góly. „Vojaci“ potom znížil vďaka kontaktnému gólu Petra Ulrycha v 25. minúte na 2:3, no „Barani“ opäť odskočili jednu sekundu pred prestávkou. V úplnom závere zavŕšili triumf Branden Troock, Alex Výhonský a Rastislav Gašpar. Kanadský útočník Troock zaznamenal hetrik a Bystrica vyhrala tretí duel po sebe.

Podrobné štatistiky nájdete na nasledujúcej strane.