Jakub Forgács Krimi

Zábery spúšte po vyčíňaní ohňa: Veľký požiar vo Zvolene zachytený na FOTKÁCH

Na mieste zasahovali profesionálni hasiči z niekoľkých miest aj tí dobrovoľní zo Zvolena. Takto zachytili požiar na Borovej hore.

Ilustračný obrázok k článku Zábery spúšte po vyčíňaní ohňa: Veľký požiar vo Zvolene zachytený na FOTKÁCH
14
Galéria

Mnohých Zvolenčanov v pondelok podvečer vyplašili plamene. Ako informovalo Operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), požiar zasiahol opustenú budovu v areáli bývalého sanatória Borová hora, čo viacerí ľudia zachytili na fotkách. Na mieste však nezasahovali len profesionálni hasiči.

Hasiči z niekoľkých miest

„V pondelok v podvečerných hodinách bola na ohlasovňu požiarov Dobrovoľného hasičského zboru Mesta (DHZM) Zvolen uplatnená požiadavka Operačného strediska Krajského riaditeľstva HaZZ zboru na výpomoc pri požiari objektu bývalej liečebne na Borovej hore,“ uviedol DHZM Zvolen na sociálnej sieti.

„Pri likvidácii požiaru sme spolupracovali s kolegami z HS Zvolen, HS Pliešovce a HS Banská Bystrica ako aj s Mestskou políciou Zvolen a Policajným zborom SR,“ dodáva DHZM Zvolen.

Požiar rieši polícia

Celý prípad majú už v rukách muži zákona. „Polícia vo Zvolene túto vec objasňuje ako priestupok proti majetku,“ uviedla pre spravodajský portál Dnes 24 banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

V priloženej fotogalérii si môžete pozrieť zábery od dobrovoľných hasičov priamo z miesta.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne správy

V OBRAZOCH: Zábery zo zásahu pri požiari na Borovej hore
14
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM