Barani nezvládli dobre rozohraný zápas: Doma podľahli Michalovčanom

Hokejisti HC´05 Banská Bystrica prehrali v nedeľu v domácom dueli 42. kola Tipos extraligy s HK Dukla Ingema Michalovce 3:4.

Ilustračný obrázok k článku Barani nezvládli dobre rozohraný zápas: Doma podľahli Michalovčanom
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Hlasy po zápase

„Vedeli sme, že Banská Bystrica je aktuálne jedným z top tímov ligy. Hrá sa tam veľmi ťažko, keďže disponuje s menším ihriskom a robustnými hráčmi. Vedeli sme, že to bude náročný duel. Prvá tretina bola dobrá z oboch strán, nechýbali šance, obe mužstvá si dávali pozor v defenzíve. Druhá tretina bola z našej strany najlepšia, hrali sme veľmi dobre, dokázali sme si vytvoriť šance, dostať sa aj do prečíslení. Mohli sme streliť viac gólov než len dva. Žiaľ, inkasovali sme vyrovnávajúci zásah na 2:2 a na konci tejto tretiny sme sa museli brániť v oslabení, v ňom nám brankár Williams zachránil zápas dvoma skvelými zákrokmi. V tretej tretine to bolo o jednom góle, som rád, že ho dali moji chlapci. Oba tímy hrali veľmi dobre, musím pochváliť aj Banskobystričanov, zaslúžili si dnes obe mužstvá nejaké body. Ja som hrdý na mojich chlapcov ako tento duel a hlavne jeho záver zvládli,“ tvrdil na pozápasovom tlačovom brífingu tréner Michaloviec Tomek Valtonen.

Banskobystrický kouč Antti Karhula, taktiež z Fínska, bol pri hodnotení zápasu o niečo kritickejší: „Bol to ťažký večer pre nás. Od začiatku sme nehrali tak, ako sme si to predstavovali. Michalovčania boli rýchlejší, vyhrávali osobné súboje. V strednom dejstve sme museli veľa brániť v našej tretine, z toho vyplynuli naše oslabenia a tým sa míňala naša energia. Dokázali sme však vyrovnať, ale v tretej tretine išiel súper ľahko do vedenia 4:2 po zbytočných našich chybách. Podarilo sa nám v závere ešte skorigovať výsledok, ale dnes sme na ubojovanie aspoň bodu nemali.“

Karhula nesúhlasil s Valtonenom, že by si oba tímy mali body deliť, k čomu dodal: "My musíme zlepšiť sústredenie na zápas počas celého jeho trvania, tak ako tomu bolo po väčšinu času v predchádzajúcich stretnutiach. To nám teraz proti Michalovciam chýbalo. Súper bol o ten jeden gól lepší a zaslúžili si tri body.“

HC ´05 Banská Bystrica – HK Dukla Ingema Michalovce 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)

• Góly: 4. Björkung, 36. Šoltés (Urbánek, Cardwell), 59. Šoltés (Cardwell) – 22. Ross (Keränen), 27. Galamboš (R. Faith, Ross), 43. Macejko (R. Faith, Keränen), 58. Buc (Regenda, Macejko)
  • Rozhodovali: Fridrich, M. Valach – Crman, M. Orolin
  • Vylúčení: 4:5
  • Presilovky: 0:1
  • Oslabenia: 0:0
  • 1 134 divákov
  • Banská Bystrica: Weninger – Cardwell, Bačik, Björkung, Ďatelinka, Kostromitin, Crevier-Morin – Urbánek, Berger, Šoltés – Michaud, Bubela, Melcher – Vašaš, Tamáši, Kabáč – Lamper, Paukovček, Gabor
  • Michalovce: Williams – Pavlin, Macejko, Doherty, Ross, Bokroš, Mihálik, Luža – Regenda, Cameranesi, Erkinjuntti – Faith, Suja, Keränen – Kukuča, Buc, Galamboš – Galbavý, Gajdoš, Przygodzki

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.