Zrážka s autom aj počítač letiaci z okna. Vydarené VIDEO bystrických maturantov

Maturitné videá sú IN. Dôkazom je aj počin študentov bystrického gymnázia. Pozrite si ich originálne pečatenie triednej knihy!

Jakub Forgács

Fka je na Gymnáziu Jozefa Gregora Tajovského matematická trieda a jej žiakov zvyknú nazývať kockáči. „Kockáči z Tajáku sú väčšinou tvory pomalšie a lenivé. My sme sa však pokúsili tento stereotyp vyvrátiť a nasadili sme ich do akcie,“ povedal pre spravodajský portál Bystrica 24 Marek Vigaš zo 4.F triedy, ktorá natočila originálne maturitné video s názvom Kocky v akcii.

Zdroj: YouTube.com

„Cesta k výslednému videu bola naozaj hrboľatá. Po zdĺhavom dohadovaní sme prišli s návrhom, ktorý však pani profesorka triedna zavrhla. Spolužiačka Miška Nemcová však mala záložný scenár, ktorý sa už p.p. triednej pozdával viac a nemuseli sme ju ani dlho presviedčať. Natáčanie ju určite bavilo, pretože sa aj sama zapájala do vymýšľania scén a niektorých dialógov,“ pokračoval.

Kým však video uzrelo svetlo sveta, nebolo to len tak. „Samotné natáčanie trvalo dva dni a postprodukcia takmer 23 hodín čistého času počas dvoch týždňov,“ povedal Marek.

Počas natáčania jednej scény pútali aj veľkú pozornosť ľudí. „Celkom vtipná situácia sa nám stala, keď sme potrebovali natočiť s dronom, ako spolužiačka leží na ceste. Ľudia sa na nás pozerali ako na mimozemšťanov,“ dodal Marek.

Pozrite si vydarené video bystrických maturantov ako aj video „behind the scenes“!

Scenár a réžia: Miška Nemcová

Prodkucia: Marek Vigaš

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame