Jakub Forgács Basketbal

Ženská basketbalová liga pod Urpínom: Na finálovom turnaji budú Slovensko zastupovať iba Bystričanky

Na domácej palubovke odohrajú záverečný turnaj slovensko - rakúskej ženskej basketbalovej ligy aj bystrické basketbalistky. Tie sa naň kvalifikovali ako jediný slovenský tím, spolu s trojicou rakúskych.

Ilustračný obrázok k článku Ženská basketbalová liga pod Urpínom: Na finálovom turnaji budú Slovensko zastupovať iba Bystričanky
Zdroj: TASR

Cez víkend sa v Banskej Bystrici uskutoční finálový turnaj Final 4 ASWBL (slovensko-rakúska ženská basketbalová liga). Na záverečný turnaj sa kvalifikovali prvé štyri družstvá po dlhodobej časti súťaže. Všetky zápasy, ako aj otvárací resp. záverečný ceremoniál, sa uskutočnia na Filozofickej Fakulte UMB.

Zo slovenských družstiev sa na finálový turnaj kvalifikovali z druhého miesta hráčky Banskej Bystrice. V domácom prostredí sa určite budú chciet prezentovať kvalitným basketbalom a potvrdiť, že výsledky ktoré dosahujú počas celej sezóny, nie sú náhodné. V sobotu sú na programe semifinálové zápasy, kde na seba narazia 1. a 4. tím resp. 2. a 3. tím po základnej časti. V nedeľu si zmerajú sily porazení zo soboty v zápase o 3. miesto a finale si zahrajú víťazi semifinálových bo­jov.

Program turnaja

Sobota

  • 15:30 SVS Post(1) – Basket Flames(4) (Zápas č. 1)
  • 17:20 Otvárací ceremoniál
  • 18:00 ŠKP 08 B. Bystrica(2) – BK Duchess(3) (Zápas č. 2)

Nedeľa

  • 14:30 Zápas o 3. miesto (Prehra 1 – Prehra 2) (Zápas č. 3)
  • 17:00 Finále (Výhra 1 – Výhra 2) (Zápas č. 4)
  • 18:45 Záverečný ceremoniál

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie