Správy

Záujem o VIANOČNÉ pobyty je na Gemeri NÍZKY: Niektoré zariadenia sú úplne ZATVORENÉ

Prevádzkovatelia zariadení hlásia vo všeobecnosti pokles obsadenosti, trendom posledného obdobia je však rezervácia pobytov na poslednú chvíľu.

Ilustračný obrázok k článku Záujem o VIANOČNÉ pobyty je na Gemeri NÍZKY: Niektoré zariadenia sú úplne ZATVORENÉ
Foto: Eva Viestová / Zdroj: Dnes24.sk

O pobyty počas Vianoc je v regióne Gemer len malý záujem, situácia v ubytovacích zariadeniach je lepšia na Silvestra. Niektoré zariadenia sú však počas zimných sviatkov pre nedostatok hostí zatvorené. Pre TASR to uviedla marketingová manažérka oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Gemer Estera Žilková.

„Niektoré ubytovacie zariadenia sú úplne zatvorené, nakoľko neevidujú záujem, respektíve evidujú veľmi nízky záujem o vianočné pobyty,“ skonštatovala Žilková. Ako dodala, prevádzkovatelia zariadení hlásia vo všeobecnosti pokles obsadenosti, trendom posledného obdobia je však rezervácia pobytov na poslednú chvíľu.

Záujem hostí je väčší na prelome rokov. „Počas Silvestra je plne obsadený napríklad Penzión pod Kostolom v Betliari a skoro plne obsadenú kapacitu má aj rekreačný areál Predná Hora. Voľné kapacity sú stále napríklad v Apartmánoch Planina,“ priblížila Žilková.

Počas blížiacich sa sviatkov ponúka na Gemeri vianočný program viacero samospráv a organizácií. Vianočné trhy sa budú podľa OOCR konať v Revúcej, Hnúšti, Ochtinej, Betliari či Štítniku. V Revúcej návštevníci nájdu aj výstavu retro vianočných ozdôb z niekdajších gemerských podnikov či výstavu hračiek z Kyjatíc.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM