Krimi

Zásah bystrických policajtov na Sídlisku. Na miesto vyrazili aj záchranári, FOTO

Mestskí policajti prehovorili o výtržnosti na ulici Trieda SNP. Podľa slov mužov zákona mladík napadol staršieho muža.

Ilustračný obrázok k článku Zásah bystrických policajtov na Sídlisku. Na miesto vyrazili aj záchranári, FOTO
3
Galéria

Na ulici Trieda SNP 9 v Banskej Bystrici pri garážach došlo vo štvrtok dňa 14. augusta 2019 krátko po 15. hodine k fyzickému útoku na osobu. V utorok o tom informovala Mestská polícia (MsP) Banská Bystrica na svojej internetovej stránke.

Na veľký krik, ktorý sa podla slov mužov zákona strhol, zareagovali príslušníci mestskej polície, ktorí sídlia neďaleko od uvedeného miesta. Veliteľom operačného strediska MsP Banská Bystrica bola na Triedu SNP vyslaná hliadka

„Po príchode na miesto príslušníci mestskej polície našli ležať osobu mužského pohlavia a v jej blízkosti sa nachádzal zranený starší muž, ktorému bola privolaná rýchla zdravotnícka pomoc,“ uviedli ďalej muži zákona so slovami, že zároveň bola privolaná aj hliadka Policajného zboru.

„Po zabezpečení prvotných úkonov príslušníkmi mestskej polície bolo zistené, že mladší z dvojice, 27-ročný muž z Banskej Bystrice, si prisadol na lavičku k 63-ročnému mužovi z Banskej Bystrice, kde mu začal bezdôvodne nadávať, následne na neho zaútočil päsťami a udieral ho do oblasti tváre. Po tomto spadli obidvaja na zem, pričom mladší z mužov pokračoval v útoku. Na celý incident zareagoval duchaprítomný svedok a osoby od seba oddelil. Útočník sa pokúsil ujsť, čo sa mu však nepodarilo, keďže bol zjavne pod vplyvom alkoholu, stratil rovnováhu a spadol na zem,“ konkretizovali policajti, ktorí uviedli, že svedok udalosti ležiaceho útočníka zdržal do príchodu príslušníkov mestskej polície.

„Zranený 63-ročný muž bol prevezený vozidlom rýchlej zdravotníckej pomoci do zdravotníckeho zariadenia. Útočník, 27-ročný muž, bol po použití donucovacích prostriedkov predvedený príslušníkmi mestskej polície na najbližší útvar Policajného zboru, kde si ho prevzali príslušníci štátnej polície a prípad ďalej vyšetrujú,“ dodali muži zákona.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery zo zásahu!

V OBRAZOCH: Mestskí policajti riešili výtržnosť na ulici Trieda SNP
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie