Jakub Forgács Futbal

Hráči Dukly Banská Bystrica po troch strelecky jalových sezónach dosiahli na trávniku ViOnu Zlaté Moravce gól. Ba v zápase 27. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže sa radovali hneď z troch a odviezli si rovnakú veľkonočnú bodovú výslužku.

Ilustračný obrázok k článku Zápas v Moravciach v podaní Bystričanov: Veľkonočnú bodovú výslužku si odviezli hostia
Zdroj: Webnoviny.sk

„Vojaci“ zvíťazili 3:1, v tomto dejisku skórovali po 333 minútach, a to zásluhou napokon dvojgólového Martina Chriena. Hostia nadviazali na sériu troch jasných triumfov na ihrisku tohto rivala z rokov 2008 – 2010.

Domácich môže tešiť len to, že po 383 minútach odmlky opäť v lige trafili do čierneho: postaral sa o to striedajúci Lukáš Szabó. Dukla prostredníctvom tretieho víťazstva za sebou poskočila z ôsmej na šiestu priečku v tabuľke, Zlaté Moravce zostali na deviatej pozícii.

FC ViOn Zlaté Moravce – FK Dukla Banská Bystrica 1:3 (0:1)

• Góly: 70. L. Szabó – 5. a 50. Chrien, 77. B. Ľupták
  • ŽK: 40. Bolinha, 47. Pavol Majerník – 16. Nosko, 62. B. Ľupták
  • Rozhodovali: Jaška – Roszbeck, Kubačka
  • Zostava Zlatých Moravciec: M. Kuciak – A. Candrák (46. Pavol Majerník), M. Pintér, Chrappan (60. Charizopulos), Chren – Bolinha (60. L. Szabó) – Pribula, Orávik, M. Babic, L. Kováč – Mazan
  • Zostava Banskej Bystrice: Boroš – Savič, Podstavek, P. Vajda, Nosko – Považanec (64. Rejdovian), Chrien (79. Plavšič), Kliment, B. Ľupták – Peňaška, Slančík (90. Dionatan Teixeira)

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2013/2014 po nedeľňajších zápasoch 27. kola:

1. ŠK Slovan Bratislava 27 20 3 4 54:25 63
  2. AS Trenčín 27 15 4 8 60:30 49
  3. FC Spartak Trnava 27 13 5 9 37:34 44
  4. FK Senica 27 12 5 10 39:36 41
  5. Spartak Myjava 27 12 5 10 41:41 41
  6. Dukla Banská Bystrica 27 11 6 10 44:35 39
  7. MFK Košice 27 11 6 10 32:30 39
  8. MFK Ružomberok 27 11 4 12 45:45 37