Jakub Forgács Hokej

Bilancia baranov zo zápasov v novom roku nie je veľmi prívetivá. Po štyroch prehrách a jednom triumfe s Košicami zabojovali o body v Martine!

Ilustračný obrázok k článku Zo 6 zápasov v novom roku už 5. prehra. Barani prvýkrát v sezóne nestačili na Martin
5

Domáci začali nebojácne a prvú desaťminútovku dokázali hrať celkom rovnocennú partiu s favoritom. Rozdiel bol len v ofenzíve. Kým martinskí hokejisti ohrozovali Bacashihua signalizovanými strelami z väčších vzdialeností, skúsení hostia boli v útoku oveľa nebezpečnejší. Už v 2. minúte bol v šanci Kafka a potom aj Truchno, Dzubina bol pozorný. V 11. minúte sa presadil Mihálik a otvoril skóre. Vzápätí domáci brankár kryl pokus Ziga. Až v 15. minúte mali domáci prvú väščiu príležitosť, ale Korostin trafil len dobre postaveného gólmana hostí. Martin v závere prvej tretiny prežil presilovku pri vylúčení Brňáka.

Na začiatku druhej tretiny mohol po úniku vyrovnať Korostin, ale Bacashihua podržal „baranov“. Aj v 25. minúte zachránil brankár Bystrice po teči Koyša. Domáci dobre korčuľovali, mali viac z hry a nedovolili hosťom dostávať sa do šancí. V 28. minúte mohol vyrovnať Korostin, ale v koncovke sa do tretice nepresadil. Hostia potom nevyužili ani druhú presilovku a tak prišiel zákonitý trest. Rýchly Rzavský zúžitkoval v 35. minúte prvú presilovku Martina a zaslúžene vyrovnal.

Aj v treťom dejstve udávali tón nečakane domáci. Hostia často faulovali a tak mali domáci trikrát výhodu o jedného hráča. V 47. minúte za 17 sekúnd potrestal vylúčenie Belluša Leško svojím premierovým gólom v drese MHC. V 49. minúte využil ďalšiu presilovku Korostin a Martin viedol 3:1. Bystričania potom výrazne pridali. Domáci sa s vypätím všetkých síl ubránili náporu hokejistov Bystrice, pričom sa viackrát vyznamenal Dzubina. Stopäťdesiat sekúnd pred koncom tretej tretiny odvolali hostia brankára, ale Porkivčák strelou z obranného pásma pridal štvrtý gól domácich a definitívne spečatil triumf domácich.

Hlasy po zápase

Pavel Paukovček, tréner Martina: „Na kvalitného súpera sme sa dobre pripravili. Podali sme výborný, kolektívny výkon, podporený brankárom Dzubinom. Kým v predchádzajúcich zápasoch nám ani šťastie neprialo, dnes sa nám v presilovkách puky odrazili, padlo nám to a to rozhodlo.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Ťažko sa mi toto stretnute hodnotí, predstavovali sme si to inak. Domáci preukázali väčší hlad po víťazstve. Najmä v tretej tretine sme hrali nedisciplinovane a doplatili sme na hru v oslabení, kedy sme trikrát inkasovali. Až za stavu 1:3 v posledných 10-minútach sme ukázali čo- to z našej hry, ale to na dnešného súpera bolo málo.“

MHC Martin – HC'05 iClinic Banská Bystrica 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

• Góly: 35. Rzavský (Salija, Koyš), 47. Leško (König, Pokrivčák), 49. Korostin (Varga, Galamboš), 59. Pokrivčák – 11. Mihálik (Surový, Buc)
  • Rozhodovali: Lokšík – Šefčík, Junek
  • Vylúčení: 3:5
  • Presilovky: 3:0
  • Oslabenia: 0:0
  • 2000 divákov
  • Martin: Dzubina – Rusina, Brňák, Pulli, Salija, König, Leško, Pacalaj – Korostin, Galamboš, Varga – Rzavský, Heizer, Koyš – Pokrivčák, Dlouhý, Surovka – Dvořák, Jurášek, Šalka
  • Banská Bystrica: Bacashihua – Maione, Wishart, Luža, Mihalik, Ďatelinka, Kubka, Matuškin, Ťavoda – Hickmott, Surový, Buc – Matoušek, Zigo, Lamper – Kafka, Bortňák, Belluš – Hamráček, Truchno, Ferleťák