Barani sa dočkali. V Košiciach pretrhli sériu troch prehier. Na svoj triumf sa pokúsili nadviazať pod Tatrami!

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Trpká prehra baranov pod Tatrami. Popradčanom vsietili iba jediný gól
8

Úvod stretnutia patril domácim. Paločko i Mlynarovič si v dobrých príležitostiach vylámali na čerstvej posile v bystrickej bráne Lawsonovi zuby. Neskôr prevzali iniciatívu „barani“. Najprv zazvonil na konštrukciu Šúrekovej brány Belluš, aby v presilovej hre otvoril dorážkou Maioneho strely Dávid Buc – 0:1. Vyrovnanie však na seba nenechalo dlho čakať. Po rýchlej akcii sa medzi kruhmi ocitol v 15. minúte osamotený Hvila, ktorý sa nemýlil – 1:1. Ďalší priebeh tretiny ovplyvnilo vylúčenie Beluša po faule na Dindu do konca stretnutia. „Kamzíci“ sa však počas 5 minút početnej výhody nevedeli ani len usadiť v útočnom pásme.

V prostrednej časti hry Popradčania pridali na obrátkach. Odmenou im bol vedúci gól v 24. minúte. Po chybe v rozohrávke sa k puku dostal Murček a príklepom z osi ihriska prekonal Lawsona –2:1. Pekná kombinácia vyšla domácim v polovici stretnutia. Na konci akcie dával po Paločkovej exportnej prihrávke puk do prázdnej brány kapitán Arne Kroták a „kamzíci“ tak viedli už o dva góly. Na ľade začala pribúdať nervozita, výsledkom čoho boli viaceré tresty. Hostia zabrali až v záverečnej päťminútovke, zakončenie Matoušeka však zastavila žrdka.

Aktivita v 3. tretine bola na hokejkách lídra tabuľky. Nebezpečné zakončenie Buca chytal na bránkovej čiare spolu so Šúrekom aj Ježek. Šesť minút pred koncom sa na bystrickú bránku rútil osamotený Štrauch, ale gólovú poistku nepridal. V samom závere získali hostia výhodu presilovej hry, počas ktorej stiahli z hry aj brankára Lawsona. Počas ich hry so šiestimi korčuliarmi prišlo v čase 58:58 rozuzlenie. Obranca Suchý vyhadzoval puk a ten sa napokon veľkým oblúkom stočil do opustenej brány hostí – 4:1. Popradčania tak po prvý raz v sezóne triumfovali na vlastnom ľade nad Banskobystričanmi.

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Veľmi pekný zápas pre divákov. Hra bola dynamická. My sme v úvode trocha zaváhali, ale dokázali sme sa rýchlo vrátiť do hry vyrovnaním. Mali sme potom pekné akcie, ktoré sme aj gólovo zakončili. V tretej tretine sme podali kompaktný výkon čo sa týka defenzívy, napriek snahe súpera. V závere sme ustáli tlak, za čo musím chlapcov pochváliť. Dnes bol súper oslabený, chýbali mu hráči a to bolo vidieť na konci zápasu. Štvrtá päťka v modernom hokeji chýba.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Myslím, že sme videli dobrý zápas. Vstup nám vyšiel, ale zbytočnými chybami sme domácich dostali do vedenia. Hralo sa nám ťažšie, mali sme veľa vylúčení, stálo nás to množstvo síl. Už dva zápasy po sebe sme hrali na tri päťky. V závere nám preto chýbali sily. Domáci dobre bránili a vykrývali predbránkový priestor.“

HK Poprad – HC'05 iClinic B.Bystrica 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

• Góly: 15. Hvila (Zagrapan, Lichanec), 24. Murček (Bondra, Vorobjov), 30. Kroták (Paločko, Fabian) – 11. Buc (Hickmott, Maione)
  • Rozhodovali: Lauff, Jura – Bogdaň, Riš
  • Vylúčení: 5:7, navyše: Belluš (B. Bystrica) 5+DKZ a 10 min. za nešportové správanie
  • Presilovky: 0:1
  • 1787 divákov
  • HK Poprad: Šúrek – Guľajev, Fabian, Suchý, Dinda, Krempaský, Ježek, Postnikov – Lichanec, Zagrapan, Hvila – Kroták, Troliga, Matúš Paločko – Bondra, Murček, Vorobjov – Svitana, Mlynarovič, Štrauch.
  • HC '05 iClinic B.Bystrica: Lawson – Maione, Wishart, Luža, Mihálik, Ďatelinka, Kubka, Ťavoda, Matuškin – Hickmott, Truchno, Buc – Kafka, Bortňák, Belluš – Matoušek, Zigo, Lamper – Valent.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery zo zápasu baranov s kamzíkmi!

V OBRAZOCH: Barani s kamzíkmi skrížili hokejky na popradskom ľade