VÝZNAMNÁ návšteva na stavenisku: Na NOVÚ nemocnicu si posvietili zástupcovia EURÓPSKEJ komisie
Stretnutie bolo zamerané na vyhodnotenie aktuálneho stavu projektu – a to tak z pohľadu projektovej dokumentácie, postupu stavebných prác, ako aj priebehu realizácie akceleračných opatrení.
Na pôde Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici sa v utorok 14. októbra 2025 uskutočnilo pracovné stretnutie zástupcov Európskej komisie, Ministerstva zdravotníctva SR, Národnej implementačnej a koordinačnej autority, zhotoviteľa stavby, ako aj investora projektu. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice, Ružena Maťašeje.
Vyhodnotenie aktuálneho stavu
Stretnutie bolo podľa slov hovorkyne zamerané na vyhodnotenie aktuálneho stavu projektu – a to tak z pohľadu projektovej dokumentácie, postupu stavebných prác, ako aj priebehu realizácie akceleračných opatrení, ktoré boli ukotvené v Akceleračnej dohode.
„Po pracovnom rokovaní nasledovala obhliadka staveniska, počas ktorej si účastníci pozreli hlavné objekty nemocnice, vrátane prvých častí interiéru v podzemných podlažiach. Predstavitelia Európskej komisie ocenili aktuálny stav realizácie a zameranie projektu na dodržanie míľnikov Plánu obnovy,“ spomenula.
„Včerajšia návšteva potvrdila, že sme na správnej ceste. Vďaka spolupráci všetkých partnerov a neustálej kooperácii kompetentných orgánov a inštitúcií projekt novej nemocnice napreduje. Naším cieľom je pokračovať v adekvátnom tempe a naplno využiť potenciál akceleračných opatrení,“ uviedla riaditeľka Ing. Miriam Lapuniková, MBA.
Nová nemocnica F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici patrí medzi strategické investície slovenského zdravotníctva a pacientom má priniesť výrazný pokrok v oblasti poskytovanej zdravotnej starostlivosti.
Zábery z návštevy zástupcov Európskej komisie nájdete v priloženej fotogalérii.
Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.
Ďalšie aktuálne správy