Jakub Forgács Kultúra

VÝBER podujatí pre Bystričanov: Mesto rozžiaria lampióny a lákajú aj krasokorčuliari

Počas aktuálneho týždňa si v Bystrici na svoje prídu milovníci kultúry aj športu. Viac už napovie samotný prehľad podujatí.

Ilustračný obrázok k článku VÝBER podujatí pre Bystričanov: Mesto rozžiaria lampióny a lákajú aj krasokorčuliari
33
Galéria
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

CESTSOVATEĽSKÝ UTOROK: ZA DREVENÝMI KOSTOLÍKMI SLOVENSKA

5. novembra o 16:30, Tihányiovský kaštieľ

Obľúbené utorkové stretnutia v Tihányiovskom kaštieli so slovenskými svetobežníkmi pokračujú aj v novembri. Tentokrát sa spolu s Alenou Hroncovou vydáte na cestu za drevenými kostolíkmi Slovenska.

MOTÝĽ NA ANTÉNE

5. novembra o 19:00, BDNR

Hra je presnou a vtipnou analýzou ľudských charakterov a rodinných vzťahov. Absurdný príbeh intelektuálnych rozhovorov o tom, čo by bolo dobré urobiť, pre bystrické divadlo zrežírovala renomovaná bratislavské režisérka Soňa Ferancová.

BOLO NÁS JEDENÁSŤ

6. novembra o 18:00, Evanjelický kostol

Legendárny album trojice Lasica – Satinský – Filip v Banskej Bystrici! Koncertnú verziu piesní z albumu „Bolo nás jedenásť“ predstaví šestnásť špičkových hudobníkov.

NOX QUAEROX

8. novembra o 17:30, Urban Spot

Súťaž dvojíc na princípe orientačného behu scorelauf. Na mape, ktorú dvojica dostane pred štartom, sú vyznačené kontroly s rôznou bodovou hodnotou, podľa vzdialenosti a náročnosti ich umiestnenia od miesta štartu.

TEDxUMB 2019

9. novembra o 13:00, EF UMB

Tretí ročník medzinárodnej konferencie TEDx na bystrickej univerzite sa uskutoční 9. novembra 2019. V cene lístku je program, občerstvenie a prekvapenie, ktoré bude čakať na každého účastníka.

PARKOURISTI BYSTRIČANOM

9. novembra o 15:00, Telocvičňa ZŠ Narnia

Podujatie bystrických parkouristov, v ktorom návštevníkom predstavia parkour a jeho históriu nielen v našom meste. Pripravené budú aj ukážky či exhibície.

LAMPIÓNOVÝ SPRIEVOD

9. novembra o 17:30, parkovisko pre Múzeom SNP

Lampiónový sprievod mysterióznymi uličkami mesta po zotmení pre malých i veľkých. Svetlonos zvestuje koniec leta a začiatok vlády zimy. Prídite všetci, kto nemá lampión, môže si ho zakúpiť priamo na mieste.

JOZEF HOLLY – BAND & STRING QUARTET TOUR 2019

9. novembra o 19:00, Aula SZU

Jozef Holly pripravuje tento rok v poradí už svoj ôsmy album. Okrem známych skladieb, ktoré k Jozefovi neodmysliteľne patria ako Let čmeliaka, Asturias, Moonlight, či téma z filmu Gladiátor, si budete môcť vypočuť aj úplné novinky, okorenené novým členom kapely – gitaristom Davidom Bílekom.

GRAND PRIX SNP V KRASOKORČUĽOVANÍ

9. – 10. novembra, Zimný štadión

Cez víkend od 9. – 10. novembra 2019 sa môžu priaznivci krasokorčuľovania prísť pozrieť na bystrický štadión, kde sa uskutoční už 57. ročník Grand Prix SNP v krasokorčuľovaní. Tak jednoducho vyzerajúci šport. Plný elegancie, gracióznosti a oku lahodiaceho pohľadu.

NOVEMBROVÉ POTULKY MESTOM

10. novembra o 14:00, Radnica – Cikkerova sieň

Jedným z najpoprednejších občanov mesta pod Urpínom v období stredoveku bol Michal Königsberger, ktorého pôvod sa na základe odstupných písomných prameňov nepodarilo identifikovať. Michal Königsberger sa v Banskej Bystrici prvý krát objavuje v roku 1481, a to hneď ako člen mestskej rady.

V priloženej fotogalérii nájdete zábery jesennej Bystrice a okolia, ktoré zachytili naši čitatelia!

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Takto čitatelia zvečnili jeseň v Banskej Bystrici a okolí
33
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM