Jakub Forgács Kultúra

Výber akcií: Bystričania, kde všade sa môžete zabaviť počas týždňa?

Ešte neviete, ako strávite tento nový týždeň? Nasledujúci redakčný výber naj podujatí v Bystrici môže byť pre vás užitočnou pomôckou...

Ilustračný obrázok k článku Výber akcií: Bystričania, kde všade sa môžete zabaviť počas týždňa?
13
Galéria

CHLIEB S MASLOM

23. septembra o 19:00, Aula SZU

Som slobodný! Kľúčová veta tohto nádherného príbehu troch mužov hľadajúcich zmysel partnerských vzťahov a ideálneho spôsobu ako v nich zotrvať.

DIVADLO Z PASÁŽE: POSOLSTVO Z INEJ PLANÉTY

23. septembra o 19:00, Záhrada – Centrum nezávislej kultúry

V poviedke stoja v kontraste dva svety – dve planéty. Jedna je svetom utopickým, kde vládne láska, spolupatričnosť a zábava a druhá je planétou plnou utrpenia. Inscenácia sa snaží zobraziť utopický svet hlavne pomocou humoru a nadsádzky a druhý – svet utrpenia, pripodobnený našej realite.

JAN HNÍZDIL: PŘÍBĚHY OBYČEJNÉHO UZDRAVENÍ

23. septembra o 18:00, Aula SZU

MUDr. Jan Hnízdil je známy český celostný a rehabilitačný lekár, ktorý patrí medzi priekopníkov českej komplexnej a psychosomatickej medicíny. Je tiež autor a spoluautor celostne-medicínsky zameraných odborných a popularizačných kníh.

HC '05 iCLINIC BB – DVTK JEGESMEDVÉK MISKOLC

24. septembra o 17:30, Zimný štadión

Fanúšikov baranov čaká ďalší domáci zápas ich obľúbencov. V utorok vykorčuľujú proti Miškolcu.

OTELLO /Gioacchino Rossini/

24. septembra o 18:30, Štátna opera

Dramma per musica v troch dejstvách v talianskom jazyku. Príbeh žiarlivého muža, ktorý chladnokrvne zavraždí (alebo v našom prípade aj nezavraždí) svoju milovanú ženu, snáď netreba nikomu predstavovať.

T. V. RECEPTY

24. septembra o 19:00, Bábkové divadlo na Rázcestí

Príbeh slovenskej ženy. Príbeh ženy z radu výnimočne všedných, výnimočne pokorných a výnimočne oddaných. Príbeh o láske, receptoch a modlitbách. Príbeh o živote, ktorý kričal tichom. Príbeh Terézie Vansovej, ktorý je príbehom jej muža…z Fortničky. Všade pomôže milujúca žena.

STRETNUTIA POD ZELENOU KLENBOU

25. septembra o 17:00, Thurzov dom

Návštevníci budú mať možnosť nahliadnuť spolu s umeleckým reštaurátorom Tiborom Kováčom do historických obývačiek a okúsiť atmosféru minulých storočí počas prednášky Reštaurovanie hodín a nábytku zo zbierok Stredoslovenské­ho múzea.

SCHOOL PARTY | SEMESTER OPENING

25. septembra o 21:00, Ministry of Fun Banská Bystrica

Otvoriť semester môžete na najväčšej študentskej party na Slovensku. Čakajú vás GO-GO tanečnice a o žúrku sa postarajú Dave & Emty, Lil John.

JANOSKA ENSEMBLE

26. septembra o 18:00, Aula Beliana UMB

V rámci 10. Ročníka medzinárodných majstrovských kurzov BassFest+2019 sa predstaví ako hlavný hosť podujatia fenomenálny Janoska Ensemble. Predstavia sa s novým albumom Revolution.

FRANTIŠEK A VOJTA NEDVĚDOVCI & BAND

26. septembra o 19:00, Aula Slovenskej Zdravotníckej Univerzity

Nový program Františka a Vojtu Nedvědovcov, je o pokračovaní nedvědovskej tradícii po odchode Honzu zo scény. František Nedvěd sa rozhodol pokračovať s najväčšími hitmi bratov Nedvědovcov, ale i svojimi najznámejšími pesničkami.

SVETOVÝ DEŇ CESTOVNÉHO RUCHU

27. septembra, Banská Bystrica

Hlavným cieľom svetového dňa je vyzdvihnutie cestovného ruchu, jeho sociálnych, kultúrnych, politických či ekonomických hodnôt a jeho prínos pre celkový rozvoj spoločnosti. Tohtoročnou nosnou témou je vzťah cestovného ruchu a digitálnych zmien.

EURÓPSKA NOC VÝSKUMNÍKOV

27. septembra o 9:00, Europa Shopping Center

13. ročník festivalu prinesie interaktívne vedecké prezentácie, workshopy, či diskusie. Tešiť sa môžete aj na výstavy, veľkoplošné projekcie a mnoho ďalších noviniek plných vedy a zábavy.

HC '05 iCLINIC BB – HC MIKRON NOVÉ ZÁMKY

27. septembra o 17:30, Zimný štadión

Aj v závere týždňa sa bude hrať na bystrickom zimáku. Barani doma privítajú Nové Zámky.

HOMMAGE À JÁN CIKKER – KONCERT K VÝROČIU JÁNA CIKKERA

27. septembra o 18:30, Radnica

Na koncerte k 30. výročiu jeho smrti si okrem diel tohto autora vypočujete diela jeho žiakov či absolútnu premiéru komornej skladby „Na Jána (Cikkera)“ od mladého skladateľa Petra Rezníka. Vystúpia Matej Arendárik (klavír), Adam Stráňavský (klavír), či Martina Mojžišová (spev).

VLASTA REDL V BANSKEJ BYSTRICI

27. septembra o 20:00, Klub 77

Vlasta Redl – skladateľ, textár a spevák, spisovateľ, štúdiová hráč, aranžér, hudobný režisér a producent. Podieľal sa na takmer 60 albumoch, taktiež je autorom divadelnej a filmovej hudby.

XI. CELONÁRODNÁ VČELÁRSKA VÝSTAVA

28. septembra o 8:00, Stredná odborná škola, Pod Banošom 80

Ak vám chutí med či máte radi včelárske výrobky, zbystrite pozornosť. Pod Urpínom sa bude konať XI. Celonárodná včelárska výstava.

POHÁR SNP V KARATE A EURÓPSKY TURNAJ UNIVERZÍT

28. septembra o 9:00, Športová hala Filozofickej fakulty UMB

Ak máte radi karate, zbystrite pozornosť. V Bystrici sa bude konať 34. ročník medzinárodného turnaja v karate a zároveň na 25. ročník Európskeho turnaja univerzít v karate.

BRATISLAVA HOT SERENADERS

28. septembra o 18:00, Robotnícky dom

Bratislava Hot Serenaders je unikátny orchester, ktorý sa pod vedením trubkára Juraja Bartoša už od sezóny 1991/1992 špecializuje na hot-jazzovú hudbu 20. a 30. rokov.

RUSALKA /Antonín Dvořák/

28. septembra o 18:30, Štátna opera

ielo je príbehom o vzťahu človeka a sveta prírodných živlov, o tragických následkoch stretnutia týchto dvoch svetov, o treste a odpustení. Dvořák vytvoril dva svety i v hudbe. Hudba ľudského prostredia je robustná, zvukovo konkrétna a ľudové postavy hájnika a kuchtíka majú drsný humor.

DFN DAY BANSKÁ BYSTRICA

29. septembra o 10:00, Europa Shopping Center

Zaži deň s Dracula Fight Night: Povec ty talkshow s bojovníkmi DFN, autogramiáda bojovníkov, voľný tréning bojovníkov, fotenie s bojovníkmi aj súťaže o darčeky. Zároveň o 10:00 prebehne 1.kolo Amatérskej SMTA Ligy v Muay Thai.

ŠANSÓNY A INÉ PIESNE

29. septembra o 18:30, Aula Slovenskej Zdravotníckej Univerzity

Koncertný program bude pozostávať zo šansónových piesní z autorskej dielne Hapka/Horáček, s tematicky nosným albumom V penziónu svět, na ktorom v r. 1988 exceloval okrem iných interpretov Richard Müller aj Michael Kocáb.

Pozrite si v priloženej fotogalérii aj zábery z tohtoročného Radvanského jarmoku!

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: 362 Radvanský jarmok zachytený na fotkách
13
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie