Jakub Forgács Kultúra

Voľné dni si treba užiť, siahnite po šikovnom ťaháku: 10 tipov, čo robiť v Bystrici počas víkendu

Nejaký ten oddych nikdy nezaškodí. A dobre zrelaxovať sa dá aj v našom meste. Ak rozmýšľate, čo si počas voľných dní počať v Banskej Bystrici, ponúkame vám šikovný ťahák. Vybrali sme desať tipov na tento víkend, ktoré by vás mohli osloviť.

Ilustračný obrázok k článku Voľné dni si treba užiť, siahnite po šikovnom ťaháku: 10 tipov, čo robiť v Bystrici počas víkendu
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

HC '05 – HKM ZVOLEN

4. decembra 2015 o 17:30 hod., Zimný štadión

Tradičné derby s mikulášskym nádychom…na horúcom bystrickom ľade! V piatok podvečer nastúpia banskobystrickí barani, aby si na domácom ľade zmerali sily so Zvolenčanmi. Zápas svojich obľúbencov si nenechá ujsť žiadny správny hokejových fanúšik spod Urpína.

KARPATSKÉ CHRBÁTY – krst CD / ABUSUS – Kniha Jóbusova

5. decembra 2015 o 20:00 hod., Klub 77

Poctivé rockové album nadväzuje na 33 ročnú tradíciu Karpatských chrbátov. Je sa naozaj z čoho tešiť. V poradí 9. CD skupiny je najvyzretejšie a najkompaktnejšie zo všetkých doterajších.

MINIS 3 DJs PARTY

4. decembra 2015, Ministry of Fun Banská Bystrica

Poriadna párty na záver pracovného týždňa dobre padne nejednému Banskobystričanovi. Ak patríte medzi nich, počas Minis 3 DJs Party sa s DJom EKG, DJom Musteem a DJom Daveom. v piatok večer dočkáte presne toho, čo potrebujete.

MIKULÁŠ V BANSKEJ BYSTRICI

4. – 6. decembra 2015, Banská Bystrica

Mikuláš dorazí na Námestie SNP v Banskej Bystrici v piatok 4. decembra o 17:00. A príde vo veľkom štýle, na koči a so svojimi pomocníkmi anjelom a čertom. Nebude však jediný. Ďalší si spraví hotovú tour po mestských častiach a dočkajú sa aj deti v Sásovej-Rudlovej, kde však nebude obdarovávať iba Mikuláš. Ďalším miestom v meste, kde mladí Bystričania nebudú ukrátení o zábavu a sladké dobroty, je aj sídlisko Fončorda.

ZIMNÝ SERIÁL RC AMK BB #2 – MIKULÁŠSKY PRETEK

5. decembra 2015 o 9:00 hod., Telocvičňa KGŠM

Druhý pretek Zimného seriálu diaľkovo ovládaných (RC) pretekárskych áut v mierke 1:10. Čakajú vás štyri rozjazdy a tri finálové jazdy. V prestávkach si môžete skúsiť zajazdiť s tréningovým modelom pod dohľadom skúseného jazdca.

MIKULÁŠ V OPERE

5. decembra 2015 o 16:00 hod., Štátna opera

Ak vám počas mikulášskeho víkendu nebudú stačiť akcie, ktoré organizuje mesto a mestské časti, môžete zavítať aj na zábavné stretnutie detí v mikulášskom duchu v priestoroch Bohéma klubu a foyeru Štátnej opery. Tešiť sa môžete na Mikuláša MIKULÁŠ, „Diskojarku“ – Jarmillu Batthyanyovú aj balet Štátnej opery.

CHARITATÍVNY MIKULÁŠSKY BEH

5. decembra 2015 o 16:00 hod., Europa SC – Námestie SNP

Máte radi vianočné tradície a ešte radšej podporíte dobrú vec. V sobotu 5. decembra sa uskutoční 2. ročník charitatívneho Mikulášskeho behu. Bude unikátny tým, že všetci zúčastnení pobežia v kostýme Mikuláša.

MIKULÁŠSKA PARTY

5. decembra 2015, Ministry of Fun Banská Bystrica

Sobotný večer si môžete naplno vychutnať v známom banskobystrickom klube Ministry of Fun. Počas akcie Mikulášska Party budú návštevníkom hrať do tanca a zábavy DJ Izzy a DJ Ygor.

DETSKÁ MIKULÁŠSKA DISKOTÉKA

6. decembra 2015, Ministry of Fun Banská Bystrica

Diskotéka pre najmenších, Mikuláš s čertom a anjelom, Mimoň, maľovanie na tvár, Faber Dance Group, Disco Team Fantasy, darčeky, punč pre rodičov aj deti a o mnoho viac zažijete v nedeľu v Ministry of Fun.

TRH ŠIKOVNÝCH RÚK A TVORIVEJ MYSLE

6. decembra 2015 o 10:00 hod., Záhrada – CNK

Jedinečná akcia je späť! Trh šikovných rúk a tvorivej mysle sa v Banskej Bystrici vždy teší veľkému záujmu Bystričanov i ľudí zo širokého okolia. Teraz vám opäť ponúkne ručne vyrábané darčeky.

Čítajte tiež:

Zažite posledný mesiac roka v Bystrici zaujímavo: TOP 10 akcií, na ktorých by ste rozhodne nemali chýbať

Atmosféra najkrajších sviatkov sa krásne vystupňuje: PREHĽAD najväčších vianočných lákadiel v Bystrici

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM