Vodiči, na cestách v Bystrici buďte obzvlášť opatrní: Polícia to so svojou akciou myslí vážne!

Zbystriť pozornosť by mali vodiči na cestách v celom okrese Banská Bystrici. Polícia prezradila, čo plánuje a aby ste si nenarobili problémy, toto sú info pre vás.

Jakub Forgács
Ilustračný obrázok k článku Vodiči, na cestách v Bystrici buďte obzvlášť opatrní: Polícia to so svojou akciou myslí vážne!
Zdroj: TASR

Strážcovia zákona sa zamerajú na naše cesty. Aby ste si nenarobili problémy, za volantom je nutné byť ostražitý. Polícia totiž realizuje ďalšiu akciu a to za využitia inštitútu objektívnej zodpovednosti.

V okrese Banská Bystrica policajti na piatok 15. apríla naplánovali osobitnú kontrolu s cieľom pozitívneho ovplyvnenia bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Informovala o nej hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

„Policajti dnes vykonajú osobitnú kontrolu zameranú na dodržiavanie povinností držiteľa vozidla s využitím inštitútu objektívnej zodpovednosti,“ uviedla hovorkyňa s tým, že v rámci objektívnej zodpovednosti nemusia byť vodiči pri porušení zákona o cestnej premávke zastavení priamo na ceste, ale polícia rozhodnutie o uložení sankcie za spáchaný správny delikt pošle držiteľovi vozidla poštou.

Čítajte tiež:

Výbuch skriňovej Avie neďaleko Bystrice. Škody počítajú v tisícoch eur!

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame