Jakub Forgács Iné športy

Vlhová opäť útočí na medailu. V 1. kole obrovského slalomu predbehla aj Shiffrinovú

Po odjazdení úvodnej pätnástky 1. kola obrovského slalomu strácala z druhého miesta na vedúcu Nemku Viktoriu Rebensburgovú iba 19 stotín.

Ilustračný obrázok k článku Vlhová opäť útočí na medailu. V 1. kole obrovského slalomu predbehla aj Shiffrinovú
15
Galéria
Zdroj: TASR

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová útočila vo štvrtok na majstrovstvách sveta vo švédskom Are na ďalšiu medailu. Po 1. kole obrovského slalomu strácala z druhého miesta na vedúcu Nemku Viktoriu Rebensburgovú iba 19 stotín. Priebežná tretia priečka patrila s odstupom 0,37 sekundy Nórke Ragnhild Mowinckelovej, štvrtá bola pred druhým kolom (17.45) Američanka Mikaela Shiffrinová (+0,44).

Organizátori museli skrátiť trať 1. kola, ktorú staval Livio Magoni, tréner Vlhovej. Pre silný vietor vo vrchnej časti sa išlo z rezervného štartu, pretekárkam navyše sťažoval výkony aj mäkký povrch. Najlepšie sa s náročnými podmienkami v 1. kole vyrovnala Rebensburgová so štartovým číslom 3, ktorá oproti Shiffrinovej predviedla razantnejšiu jazdu, aj keď nie najagresívnejšiu. Hneď za Nemkou sa na trať vydala Vlhová, vicemajsterka sveta v alpskej kombinácii odštartovala výborne a vďaka dravému formátu jazdy excelovala už na prvých dvoch meraných úsekoch. Na treťom medzičase napriek príliš nízkemu nájazdu do oblúka mala náskok 38 stotín. Krátko pred cieľom ju ešte raz vyhodilo z línie, napriek tomu sa zaradila na druhé miesto.

„Bola som trošku nahnevaná, lebo som vedela, že som urobila dve veľké chyby. Napriek nim som prišla do cieľa len so stratou 19 stotín. Viem, kde si mám dať pozor, kde sa dá zrýchliť. Druhé kolo bude veľký boj, dá sa však povedať, že je možno lepšie útočiť z druhého miesta než ísť z prvého,“ povedala Vlhová v cieli 1. kola.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery z 1. kola obrovského slalomu vo švédskom Are!

V OBRAZOCH: 1. kolo obrovského slalomu na majstrovstvách sveta v alpskom lyžovan
15
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM