Jakub Forgács Správy

VIDEO a FOTO: Radvanský jarmok v plnom prúde. Akcia roka zapĺňa centrum Bystrice

Mesto pod Urpínom už naplno dýcha jarmočnou atmosférou. Tradičný jarmok odštartoval a opäť je plný lákadiel.

Ilustračný obrázok k článku VIDEO a FOTO: Radvanský jarmok v plnom prúde. Akcia roka zapĺňa centrum Bystrice
38
Galéria
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

Bystričania aj návštevníci mesta pod Urpínom sa dočkali. Odštartoval už 361. Radvanský jarmok. Prináša so sebou nielen bohatý program, obľúbené stánky remeselníkov, ale aj atrakcie, na ktorých sa dosýta vybláznia malí aj veľkí návštevníci.

Jarmok, ktorý bol v roku 2011 oficiálne zapísaný do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska, potrvá do nedele 9. septembra.

Zdroj: Dnes24.sk

Bystricu postupne zapĺňali stánky a kolotoče už v predchádzajúcich dňoch. V piatok okolo obeda, keď sme sa vybrali do centra aj my, už bolo Námestie SNP, Námestie Śtefana Moysesa a priľahlé ulice plné. Najväčší nápor návštevníkov sa však očakáva až podvečer, kedy odštartuje oficiálny program.

Na ľudí, ktorých pritiahol jarmok do centra Bystrice, čakajú desiatky stánkov s obľúbenými dobrotami ako sú burčiak, klobásky, či plnené langoše. Nechýbajú ani predajcovia medovníkov, tradičných varešiek či ďalší remeselníci, ktorí k Radvanskému jarmoku už nezameniteľne patria. Nájsť tu však môžete aj sokoliarov, tradičný drevený kolotoč či veľtrh mimovládnych organizácií.

Na svoje si prídu aj mladší, ktorí si môžu užiť najrôznejšie atrakcie od narážacích autíčok, húsenkových dráh, až po centrifúgy a adrenalínové kolotoče. Nájsť ich môžu hneď na niekoľkých miestach od Hronského predmestia, cez areál Pamätníku SNP, až po nákupné centrum Europa.

Pozrite si v priloženej fotogalérii a na videu, ako sme pre vás zachytili atmosféru 361. Radvanského jarmoku!

V OBRAZOCH: 361. Radvanský jarmok láka do bystrických ulíc
38
Galéria
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM