Jakub Forgács Správy

Vianočné trhy môžete zažiť aj v známej obci pri Bystrici: Do stánkov sa postavia vskutku netradiční predajcovia!

Stánky s remeselnými výrobkami, kapustnica, či punč... Aj v známej dedine pri Banskej Bystrici už onedlho odštartujú vianočné trhy. Nebudú však také typické, na aké sme zvyknutí v našom meste.

Ilustračný obrázok k článku Vianočné trhy môžete zažiť aj v známej obci pri Bystrici: Do stánkov sa postavia vskutku netradiční predajcovia!
Zdroj: Dnes24.sk

Banskobystrické vianočné trhy sa začali už v utorok a potrvajú najbližších niekoľko týždňov. Zatiaľ na nich objavíme len stánky s občerstvením, ale už v piatok 4. decembra k nim pribudnú aj tie remeselné. To však nebudú jediné vianočné trhy, na ktoré sa môžu Bystričania či ľudia z okolia tešiť.

Vianočné trhy, hoci len jednodňové, sa už po siedmykrát uskutočnia v piatok 4. decembra od 15:30 do 18:00 aj na parkovisku pri Miestnom kultúrnom stredisku v Slovenskej Ľupči. Pripravujú ich Základná škola Sama Cambela v spolupráci s Rodičovskou radou pri ZŠ, Základnou umeleckou školou a Obecným úradom v Slovenskej Ľupči.

„Naše deti si spolu s triednymi učiteľmi vyrábajú výrobky počas Dňa remesiel, ktorý mávame vždy v novembri. Máme pozvaných remeselníkov, ktorí deťom ukazujú tradičné remeslá. Tento rok ich prišlo sedem. Ukázali deťom, ako sa vyrába píšťalka, fujara, nože či perníky,“ uviedla pre Bystrica 24 zástupkyńa riaditeľa Základnej školy Sama Cambela Renáta Maloveská so slovami, že deti si vyrábajú napríklad drobnosti z dreva, hliny, magnetky, pozdravy, oblátky, ozdoby na stromček z koráliek, sviečky z vosku, voňavé mydielka a podobne.

„Tieto výrobky potom počas vianočných trhov deti predávajú v stánkoch, ktoré máme požičané od Obecného úradu, na parkovisku pri Miestnom kultúrnom stredisku. Spolupracujeme aj s Rodičovskou radou, ktorá vždy navarí kapustnicu a punč a náš pán riaditeľ tiež urobí nealkoholický punč,“ pokračovala.

„Na konci vypustíme balóny šťastia a obec rozsvieti stromček,“ doplnila Maloveská so slovami, že prísť by mali aj škôlkari, ktorí dostanú mikulášske balíčky od obce.

Čítajte tiež:

Vianočný stromček v Bystrici rozsvieti Mikuláš: Príde aj s pomocníkmi, toto všetko nás čaká na námestí

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM