Jakub Forgács Správy

Veľké upratovanie pod Urpínom oslavuje jubileum: Do čistenia Bystrice sa zapojí aj vedenia mesta, tu je harmonogram!

Prichádza jar a s ňou a s ňou aj veľké čistenie mesta od odpadu. Prečítajte si ako a kedy sa budete môcť pripojiť k dobrovoľníkom v rámci akcie, ktorej cieľom je už po dvadsiaty krát skrášlenie Banskej Bystrice.

Ilustračný obrázok k článku Veľké upratovanie pod Urpínom oslavuje jubileum: Do čistenia Bystrice sa zapojí aj vedenia mesta, tu je harmonogram!
Zdroj: Mesto Banská Bystrica

Celomestská iniciatíva „Za krajšie mesto“ nebude chýbať v Banskej Bystrici ani tento rok. Po Veľkonočných sviatkoch sa budú môcť zapojiť Banskobystričania do upratovania priestorov v okolí svojich domovov vyhrabaním trávnikov od rastlinného a komunálneho odpadu.

Obľúbenosť akcie potvrdzujú aj tým, že si ju spríjemňujú varením guľášu, hraním na gitarách a spievaním. Do dvadsiateho ročníka podujatia sa už tradične zapojí aj vedenie mesta, ktorého zámerom je skrášliť lokalitu Pod Rybou.

Každoročný záujem o akciu je veľký, a po zime prináša viditeľne čistejšie mesto. V minulom roku bolo počas štyroch etáp vyvezených viac ako 350 veľkoobjemových kontajnerov, odstránilo sa takmer 60 ton biologicky rozložiteľného odpadu a takmer 280 ton ostatného komunálneho odpadu.

„Verím, že sa aj tento rok v jednotlivých mestských častiach zapojí čo najviac ľudí, žiakov i študentov základných a stredných škôl, mimovládnych neziskových organizácií a občianskych iniciatív. K čisteniu Mestského parku, Jelšového hájika, parku pod Pamätníkom SNP, Urpínom a pod., budú prizvané aj environmentálne dobrovoľnícke organizácie. Dočistenie verejných priestranstiev zabezpečí správca verejnej zelene ZAaRES a aktivační pracovníci,“ hovorí Michal Štúber z Oddelenia odpadového hospodárstva a údržby verejných priestranstiev MsÚ v Banskej Bystrici.

Pristavenie veľkoobjemových kontajnerov:

  • I. ETAPA 1. 4. 2016 – 3. 4. 2016 Centrum, Uhlisko, Majer, Graniar (zapožičanie náradia Stredisko Centrum, Horná 24/A, tel. č. 0903 566 641)
  • II. ETAPA 8. 4. 2016 – 10. 4. 2016 Radvaň, Iliaš, Kremnička, Rakytovce, Šalková, Senica, Pršianska terasa (zapožičanie náradia Stredisko Západ, Malachovská cesta 34, tel. č. 0903

566 642)

  • III. ETAPA 15. 4. 2016 – 17. 4. 2016 Fončorda, Podlavice, Skubín (zapožičanie náradia Stredisko Západ, Malachovská cesta 34, tel. č. 0903 566 642)
  • IV. ETAPA 22. 4. 2016 – 24. 4. 2016 Sásová, Rudlová, Jakub, Uľanka (zapožičanie náradia Stredisko Východ, Pod Hôrkou 20, tel. č. 0903 566 643)

V prípade potreby vývozu, premiestnenia veľkoobjemových kontajnerov, poskytnutia vriec na odpad počas akcie (okrem nedele), môžu obyvatelia kontaktovať pracovníka MsÚ na tel. č. 0905 940 847. Počas akcie je zakázané rezať a rúbať kríky i stromy. Za nepovolený výrub drevín a ich poškodzovanie môže byť uložená finančná pokuta. V prípade nepriaznivého počasia bude stanovený náhradný termín.

Čítajte tiež:

Nový film o Horehroncoch sa čoskoro dostane do kín: Vyspovedali sme režiséra z Pohorelej, pozrite prvé ZÁBERY!

Uplynulo už 71 rokov od hrôz, ktoré sa odohrali v Kališti: VIDEO, ktoré ste ešte nikdy doteraz nevideli!

FOTO: Bystričanov čaká veľké čistenie mesta
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie