Jakub Forgács Rôzne Správy

Valentín nemusí byť iba o zaľúbených: Bystričania sa rozhodli šíriť LÁSKAVOSŤ

Či už Valentín oslavujete alebo nie a považujete ho za príliš „komerčný“, možno sa aj vám páči myšlienka, poďakovať a potešiť ľudí, na ktorých vám záleží. Čo pripravili dobrovoľníci z Komunitného centra Fončorda?

Ilustračný obrázok k článku Valentín nemusí byť iba o zaľúbených: Bystričania sa rozhodli šíriť LÁSKAVOSŤ
Foto: Silvia Žabková

Stalo sa už peknou tradíciou a zvykom, že na banskobystrickej Fončorde si ľudia každoročne v druhý februárový týždeň pripomínajú láskavosť. Tento rok už po siedmykrát chcú dobrovoľníci z Komunitného centra Fončorda poukázať na dôležitosť prejavov vnímavosti pre potreby iných v medziľudských a susedských vzťahoch.

Šírenie lásky aj láskavosti

"Hlavnou myšlienkou tohto podujatia je šíriť v komunite nielen lásku, ale najmä odvodené slovo láskavosť, pripomenutie si vzájomnej pozornosti medzi všetkými generáciami. Povzbudiť ľudí v prejavoch láskavosti a láskavostí v bežnom živote, zamyslieť sa na zážitkami spojenými s láskou, podeliť sa o prejavy priazne a inšpirovať ku konaniu dobra v sídliskovej komunite “ prezradila súčasná koordinátorka aktivít v Komunitnom centre Fončorda, Dotti Líškovej.

Či už Valentín oslavujete alebo nie a považujete ho za príliš „komerčný“, možno sa aj vám páči myšlienka, poďakovať a potešiť ľudí, na ktorých vám záleží. „Nie je to len partner alebo partnerka, ktorí si to zaslúžia. V našich rodinách, komunitách, na pracoviskách je mnoho láskavých, priateľských duší, ktorí si to zaslúžia. Naše deti, rodičia, starí rodičia, susedia, spolužiaci, kolegovia. Nemusí to byť nič materiálne drahé, luxusné stačí keď si spomenieme, poďakovanie pomenujeme, zabalíme do pridanej hodnoty nášho úsmevu a vyšleme smerom k tomu, komu je určené,“ uviedla autorka projektového zámeru Silvia Žabková.

„Spôsobov ako prejaviť úprimne láskavosť je veľmi veľa, neexistuje špeciálny návod, niekedy však pomôže, ak sa inšpirujeme navzájom originálnymi tipmi tých, ktorí majú na takéto nápady talent,“ pokračovala so slovami, že práve šikovní kreatívci – dobrovoľníci z komunitka poradia, ako svoj čas, energiu a dobrý úmysel premeníte na dôkaz lásky a láskavosti. Podarí sa to aj vďaka podpore výboru mestskej časti Fončorda.

Stretnutie v online priestore

Každý ročník má svoj slogan. Pre tento organizátori zvolili „Aby LÁSKY a LÁSKAvosti, bolo medzi nami DOSTi“. „Pretože zvlášť v tejto dobe- viac empatie, vnímavosti, tolerancie, láskavosti všetci potrebujeme. Aby človek nezabudol byť človekom, aby cena darov odrážala nie kúpnu cenu darčekov ale nášho skutočného vzťahu. Naviac hodnotné je to, čo sami vymyslíme, vyrobíme, do čoho investujeme čas a energiu,“ vysvetlila.

Keďže pandemické opatrenia ešte trvajú, LÁSKAvosť v komunite bude prebiehať ťažiskovo v online priestore, prípadne časť programu v komunitnom centre v obmedzenom počte účastníkov.

Každý deň na FB profile Komunitného centra Fončorda a v profile udalosti, počas celého týždňa od 14. do 20. februára 2022, si môžete prísť „dobiť baterky“ tematickými pozitívnymi odkazmi, inšpiráciami, načerpať pozitívnu energiu, pozdieľať vlastné skúsenosti, naučiť sa novým zručnostiam, podebatiť s priateľmi, nájsť nových známych a kto vie, možno aj lásky.

„Viac neprezradíme, príďte medzi nás v reálnom aj virtuálnom svete, zažite a prejavte LÁSKAvosť. Nešetrite, lebo každá úprimná láskavosť sa (k)vám vráti. Vyskúšajte,“ vyzvala.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM