Správy

V srdci Slovenska pribudla vynovená STRELNICA: Vojenskí policajti dostali aj ďalšie NOVINKY

Podľa generálneho tajomníka služobného úradu MO Petra Krajčíroviča je to významný krok pre zlepšenie výcviku v moderných priestoroch, ktoré spĺňajú najvyššie štandardy 21. storočia.

Ilustračný obrázok k článku V srdci Slovenska pribudla vynovená STRELNICA: Vojenskí policajti dostali aj ďalšie NOVINKY
Zdroj: TASR

Príslušníci Vojenskej polície dostali 13 nových služobných vozidiel a po rozsiahlej rekonštrukcii za 1,5 milióna eur sa dočkali aj otvorenia vynovenej strelnice vo Vlkanovej – Hronseku v Banskobystrickom okrese. TASR o tom vo štvrtok informoval hovorca ministerstva obrany (MO) Tomáš Kostelník.

Zlepšenie výcviku

Podľa generálneho tajomníka služobného úradu MO Petra Krajčíroviča je to významný krok pre zlepšenie výcviku v moderných priestoroch, ktoré spĺňajú najvyššie štandardy 21. storočia.

„Ešte som sa nestretol s takýmto kvalitným technickým vybavením, akým disponuje nová strelnica, a to som už niečo v tejto oblasti videl. Najskôr musíme našim bezpečnostným zložkám vytvoriť adekvátne podmienky, aby sme od nich mohli očakávať aj výsledky. Ak sa nám toto podarí, výrazne prispejeme k budovaniu dobrého imidžu vojenskej polície a prilákame do bezpečnostných zložiek viac záujemcov,“ zdôraznil Krajčírovič.

Vyššia bezpečnosť a komfort

Vojenským policajtom odovzdal kľúče od terénnych automobilov spolu s novým riaditeľom Vojenskej polície Róbertom Betákom. Dvanásť z nich bude slúžiť oddeleniu špecializovaných policajných operácií v Hronseku, Prešove a v Topoľčanoch, jedno vozidlo rovnakého typu je priradené pre Centrum výcviku a kynológie vo Vlkanovej. Zlepšia dostupnosť pri zásahoch i plnení pracovných úloh a zároveň zvýšia ich bezpečnosť a komfort.

„Výmena vozového parku je ďalší krok k zlepšeniu podmienok pre výcvik vojenských policajtov. Strelnica je špičková, moderná, ktorú nám môžu závidieť. Vďaka nej zefektívnime tréning, naberieme nové skúsenosti, zručnosti a nadviažeme vzťahy so zahraničnými partnermi,“ konštatoval Beták.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM