Jakub Forgács Krimi

DESIVÁ zrážka chlapca na KOLOBEŽKE: Vbehol rovno pod auto, FOTO

Chlapec podľa slov polície jazdil po chodníku pri ceste, pričom sa pri vychádzaní na cestu dostatočne nepresvedčil či môže cez túto bezpečne prejsť.

Ilustračný obrázok k článku DESIVÁ zrážka chlapca na KOLOBEŽKE: Vbehol rovno pod auto, FOTO
Zdroj: Polícia SR - BB kraj

Nehoda mladého kolobežkára sa stala v stredu (3.7) v poobedňajších hodinách v Žiari nad Hronom. Banskobystrickí krajskí policajti o tom informovali na sociálnej sieti.

Vbehnutie pod auto

„Podľa doposiaľ zistených informácií z miesta nehody 11-ročný chlapec, ktorý viedol kolobežku s pomocným elektrickým motorčekom vbehol vodičovi priamo pred auto,“ uviedli muži zákona so slovami, že chlapec bol bez prilby.

„Chlapec jazdil po chodníku pri ceste, pričom sa pri vychádzaní na cestu dostatočne nepresvedčil či môže cez túto bezpečne prejsť a došlo k zrážke,“ spomenuli policajti s tým, že so zraneniami dolnej končatiny prevezený do nemocnice.

Pravidlá jazdy

V Banskobystrickom kraji evidujú policajti od začiatku roku 2024 šesť dopravných nehôd, kde boli účastníkmi kolobežkári. „Pri týchto nehodách sa zranilo päť osôb,“ poznamenali.

Čo sa týka jázd na kolobežkách, častým porušením je podľa slov mužov zákona aj jazda viacerých ľudí na jednej kolobežke a tiež nedovolená rýchlosť jazdy po chodníkoch, kde smú ísť kolobežky len rýchlosťou chôdze.

Zároveň zdôraznili a pripomenuli pravidlá, ktoré majú svoje opodstatnenie a je dôležité ich dodržiavať: „e-kolobežka nie je určená na prepravu detí alebo jazdu vo dvojici. Takúto kolobežku môže viesť iba osoba vo veku nad 15 rokov. Tu platí výnimka poľnej cesty, lesnej cesty a obytnej zóny zdieľanú e-kolobežku môže použiť iba osoba nad 18 rokov, e-kolobežka nemôže mať sedadlo, alebo byť inak technicky upravená, po chodníku sa môžeme na kolobežke pohybovať iba rýchlosťou chôdze a je dôležité. tak ako všetci účastníci, aj kolobežkári musia dodržiavať všetky predpisy v cestnej premávke,“ vymenovali policajti.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM