Jakub Forgács Správy

V pietnej sieni Múzea SNP uložili pozostatky neznámeho vojaka. Laššáková: Bojoval za našu slobodu

Podľa generálneho riaditeľa Múzea SNP pri pozostatkoch neznámeho vojaka SNP sa našli aj osobné veci, napríklad pozostatky uniformy.

Ilustračný obrázok k článku V pietnej sieni Múzea SNP uložili pozostatky neznámeho vojaka. Laššáková: Bojoval za našu slobodu
9
Galéria
Zdroj: TASR

V pietnej sieni Pamätníka Slovenského národného povstania (SNP) v Banskej Bystrici v stredu, v predvečer celonárodných osláv 75. výročia SNP, uložili urnu s pozostatkami neznámeho vojaka.

„Napĺňame tým podstatu pietnej siene. Doteraz tam bol oheň, urny so zeminou z vypálených obcí a významných bojísk. Sú tam kamene židovského a rómskeho holokaustu či národov a národností, ktoré sa zúčastnili SNP. Teraz sme to doplnili, aby to bolo skutočné pietne miesto,“ konštatoval generálny riaditeľ Múzea SNP Stanislav Mičev.

Podľa neho pri pozostatkoch neznámeho vojaka SNP sa našli aj osobné veci, napríklad pozostatky uniformy. Hoci sa dá predpokladať, z akej jednotky bol, žiada si to podrobnejší výskum.

„Som presvedčená, že Banská Bystrica je mestom, na ktorého povstaleckú históriu sú obyvatelia právom hrdí. Neznámy vojak bojoval za našu slobodu. Česť jeho pamiatke,“ zdôraznila ministerka kultúry Ľubica Laššáková (Smer-SD).

V priloženej fotogalérii si môžete pozrieť zábery uloženie pozostatkov neznámeho vojaka v pietnej sieni Múzea SNP!

V OBRAZOCH: Uloženie pozostatkov neznámeho vojaka v pietnej sieni Múzea SNP
9
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM