Jakub Forgács Správy

V karanténnej stanici bijú na poplach: Psíkov pribúda, ako môžete pomôcť?

Desiatky psíkov čakajú na nový domov. Pre koronavírus sa nerealizuje ani venčenie. Možnosti pomoci ale stále sú.

Ilustračný obrázok k článku V karanténnej stanici bijú na poplach: Psíkov pribúda, ako môžete pomôcť?
25
Galéria

Karanténna stanica mesta Banská Bystrica vo Zvolene vzhľadom na súčasnú situáciu spojenú s COVID 19 až do odvolania funguje v obmedzenom režime a je pre verejnosť zatvorená. Pre spravodajský portál Dnes 24 to uviedol A. Huťka, referent karanténnej stanice.

„V týchto dňoch, žiaľ, nerealizujeme ani venčenie psíkov. Adopcie aj dočasné opatery fungujú naďalej, no všetko riešime dopredu len po telefonickom dohovore,“ uviedol Huťka.

Psíky im však, nanešťastie, stále pribúdajú. „V Karanténnej stanici sa momentálne nachádza približne 50 – 60 psíkov. Mačičiek na adopciu máme momentálne päť,“ upresni.

„Ľudia môžu pomôcť aj v týchto dňoch, a to napríklad zakúpením hračiek, krmiva či iných potrebných a nevyhnutných vecí prostredníctvom portálu www.preutulky.sk a môžu nám pomôcť aj s dočasnou opaterou o psíky, ale to však len v okolí Zvolena a Banskej Bystrice,“ dodal Huťka.

Zábery psíkov, ktoré čakajú na adopciu, si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii. Ďalších štvornohých chlpáčov aj ich podrobnejšie popisy nájdete na stránke karanténnej stanice!

V OBRAZOCH: Tieto psíky z karanténnej stanice čakajú na nový domov
25
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie