Jakub Forgács Hokej

V kádri baranov ďalší Kanaďan. Bystrica získala najproduktívnejšieho obrancu ECHL

Zbrojenie na novú sezónu zobrali pod Urpínom vážne. Rady baranov doplnil zámorský obranca, o ktorého kvalitách svedčia samotné štatistiky.

Ilustračný obrázok k článku V kádri baranov ďalší Kanaďan. Bystrica získala najproduktívnejšieho obrancu ECHL
Zdroj: TASR

Vicemajster z vlaňajšej sezóny najvyššej slovenskej hokejovej súťaže HC '05 iClinic Banská Bystrica získal do svojho mužstva na novú sezónu najproduktívnej­šieho obrancu ECHL Mathewa Maioneho (25). Ide o Kanaďana s talianskym pasom, ktorý vo vlaňajšej sezóne pôsobil v Bramptone Beast a Wheelingu Nailers. V 96 zápasoch zaznamenal 77 bodov za 17 gólov a 60 asistencií.

„Je to špičkový ofenzívny obranca, ktorý nám v zostave chýbal. Sme veľmi radi, že sme ho získali a veľa si od neho sľubujeme. Verím, že nám bude nápomocný hlavne v presilových hrách,“ poveda športový manažér klubu spod Urpína Július Koval, pričom pripomenul, že o tohto hráča bol záujem i zo strany viacerých zahraničných klubov: „Mal veľa iných ponúk. Spravili sme však v našom klube dobrú robotu, takže môžeme byť teraz radi, že oblečie práve bystrický dres.“

Vedenie HC '05 iClinic dotiahlo pred aktuálnou novou sezónou už tretieho hokejistu zo zámoria. V kádri figurujú kanadský obranca Ty Wishart a kanadský útočník Jordan Hickmott. Navyše v Banskej Bystrici zostal americký gólman Jason Bacashihua. „Káder sme už uzavreli na 99 percent. Ak by sa však na trhu objavil jeden kvalitný zaujímavý útočník, tak po ňom siahneme. Netajíme pred novou sezónou majstrovské ambície, uvidíme teda, ako sa bude situácia v tabuľke počas základnej časti vyvíjať a podľa toho sa ešte zariadime,“ dodal Koval.

Čítajte tiež:

FOTO: Barani odštartovali ostrú prípravu: Tri zámorské posily zatiaľ chýbali

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM