Správy

V bystrickej nemocnici sa radosť mamičiek aj násobila. Koľko sa narodilo dvojičiek a trojičiek?

Mamičky v Rooseveltovej nemocnici vlani rodili častejšie ako v roku 2019. Viac sa na svet pýtalo chlapcov.

Ilustračný obrázok k článku V bystrickej nemocnici sa radosť mamičiek aj násobila. Koľko sa narodilo dvojičiek a trojičiek?
6
Galéria
Zdroj: TASR

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici sa vlani narodilo 1309 bábätiek, čo je oproti roku 2018 o 61 detí viac. Minulý rok prial rodičom, ktorí si želali chlapčeka, tých sa narodilo 666, dievčatiek o niečo menej. Informovala o tom v pondelok nemocnica na sociálnej sieti.

Dvojčatá aj trojčatá

„Niektorým mamičkám sa podarilo priviesť na svet ‚na jeden šup‘ rovno dve deti. Dvojčiat sa u nás narodilo o osem párov viac ako vlani, rovných 36. Dvakrát sme sa spolu s rodičmi dokonca tešili z trojčiat,“ uvádza Rooseveltova nemocnica.

Rodičia najčastejšie svojim ratolestiam dávali mená Adam, Michal, Peter, Matúš alebo Ema, Hana, Sofia či Ela.

Väčšinu rodičiek sprevádzali

Ako uvádza Rooseveltova nemocnica, službu sprevádzajúcej osoby využilo približne 70 percent rodičiek, keďže budúce mamičky sa cítili istejšie, keď ich počas pôrodu sprevádzal niekto blízky.

„Nie je podstatný počet, nie je dôležité pohlavie, ani meno. Sme šťastní z každého dieťatka, ktoré sa narodí zdravé. Tým, ktorým sa príchod na svet skomplikoval, sa snažíme pomôcť najlepšie, ako dokážeme. Všetkým rodičom želáme, aby si užili obrovské šťastie v podobe narodenia zdravého dieťatka,“ dodáva banskobystrická nemocnica.

V priloženej fotogalérii nájdete aj zábery prvej Bystričanky roka 2020, malej Katky!

Foto: ilustračné

Prvou Bystričankou roka 2020 je Katarínka
6
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM