Jakub Forgács Rôzne

V Bystrici zažijeme to, čo sme ešte nikdy nezažili: Mestom budú pochodovať psy v halloweenskych maskách!

Tak toto sme tu ešte nemali! K Halloweenu nezameniteľne patria masky od výmyslu sveta. Ale videli ste už v maskách aj štvornohých chlpáčov? Čoskoro si ich budete môcť vychutnať priamo v centre Banskej Bystrice.

Ilustračný obrázok k článku V Bystrici zažijeme to, čo sme ešte nikdy nezažili: Mestom budú pochodovať psy v halloweenskych maskách!
Zdroj: TASR

Na banskobystrickom Námestí SNP sa uskutoční vskutku netradičná akcia. Pod Urpínom v piatok o 19:00 po prvýkrát zažijeme Halloweensku venčovačku, kedy ľudia so svojimi psíkmi prejdú centrom mesta a dokonca aj v halloweenskych maskách. Nebudú pri tom chýbať ani sviečky a kahančeky.

„Uctíme si Sviatok všetkých svätých a spojíme ho s halloweenskou tradíciou. Tí, ktorí chcú prispieť k halloweenskej atmosfére, môžu prísť v strašidelných maskách, prípadne si so sebou doniesť rekvizity, ktoré ostatných prinútia rozmýšľať o veciach, z ktorých im budú stáť vlasy dupkom, budú mať husiu kožu, alebo im bude behať mráz po chrbe,“ uvádzajú organizátori tejto nevšednej akcie.

„Bude sa hodnotiť aj najoriginálnejší halloweensky kostým (jednotlivo psíky, jednotlivo ľudia),“ povedala pre Bystrica 24 Miroslava Vajsová z občianskeho združenia Psíčkari-ZV, ktorá doplnila, že najlepšie masky budú odmenené. Ako ďalej spomenula, doteraz túto akciu organizovali iba vo Zvolene a v našom meste sa tak uskutoční po prvýkrát.

Čítajte tiež:

Podarený psík Bystričanky stvára poriadne kúsky: Abbie to s diskom vie lepšie ako ktokoľvek iný

Podarení havkáči sa okoloidúcim postarali o dobrú náladu: Roztomilé kúsky psíkov na bystrickom námestí!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM