Marcel Páleš Šport

V Bratislave žrebovali hokejovú extraligu: Bystrica na úvod v Piesťanoch!

Je vyžrebované! Hokejisti HC'05 Banská Bystrica odštartujú 21. sezónu extraligy 15. septembra na ľade hostí proti ŠHK 37 Piešťany.

Ilustračný obrázok k článku V Bratislave žrebovali hokejovú extraligu: Bystrica na úvod v Piesťanoch!
Zdroj: TASR

Rozhodol o tom stredajší žreb v bratislavskom heteli DoubleTree by Hilton za účasti všetkých zástupcov najvyššej slovenskej súťaže. Tá aj v nasledujúcom ročníku ponesie názov Tipsport extraliga a v play off priberie znova pomenovanie Slovnaft, teda spoločnosti, ktorá je z dlhodobého pohľadu najstabilnejším partnerom súťaže.

Vyraďovacia fáza extraligy sa začne 8. marca 2014, nový majster bude známy najneskôr 21. apríla. Podobne ako v poslednom ročníku, aj v novom bude hrať v extralige desať tímov a jedenástym bude slovenská dvadsiatka. Tá do konca kalendárneho roka odohrá medzi elitou 20 zápasov, s každým mužstvom raz doma a raz vonku. Herný systém bude rovnaký. Prvých osem tímov postúpi do play off, pre deviate mužstvo sa sezóna skončí a na posledného po základnej časti bude čakať baráž s víťazom I. ligy.

„Napriek mnohým ťažkostiam som rád, že vidím snahu ľudí okolo extraligy bojovať za realizáciu ďalšieho ročníka. Pevne dúfam, že nová sezóna prinesie záujem nielen zo strany fanúšikov, ale aj zo strany kompetentných, ktorí by našej súťaži mohli pomôcť,“ uviedol na tlačovej konferencii riaditeľ spoločnosti Pro-Hokej Vladimír Paštinský.

„V novom ročníku očakávam väčšiu stabilitu, hlavne ekonomickú a želám ju všetkým predstaviteľom extraligových klubov. Bol by som rád, keby pokračovali v tom trende, ktorý nastolili vlani. Teda aby znova čo najviac dávali šancu mladým hráčom tak, aby boli perspektívou pre štátnu reprezentáciu,“ uviedol Vladimír Paštinský.

Licencie budú udeľovať v auguste

Do nového ročníka sa zatiaľ k záväznému termínu 15. mája prihlásili všetky extraligové kluby, ktoré najvyššiu súťaž hrali v uplynulom. Či v nej napokon aj hrať budú, sa ukáže v auguste.

„Všetky kluby, ktoré sa prihlásili do extraligy musia do konca júna poslať na posúdenie svoje ekonomické stanoviská ako sa plánujú vyrovnať s uplynulou sezónou a zhruba do augustového zasadnutia výkonného výboru SZĽH voči hráčom i trénerom aj všetky podlžnosti vyrovnať. Na tomto zasadnutí sa následne na návrh Pro-Hokeja budú alebo nebudú udeľovať licencie.“

Ako to bude cez ZOH v Soči?

Nastávajúci ročník extraligy sa ponesie v znamení až dvoch vrcholov, prvým z nich sú februárové ZOH v Soči. Ako sa hokejový turnaj na Kryme premietne do kalendára extraligy?

„Predstavitelia klubov sa rozhodli, že v extralige počas olympiády nebude prestávka. Preto, lebo dvoj až trojtýždňová prestávka by bola veľmi dlhá a zbytočná a pre kluby ekonomicky náročná. Každý klub by totiž počas nej musel hľadať náhradný program. Preto sa predstavitelia klubov rozhodli, že súťaž bude pokračovať aj počas ZOH, ale hrať sa nebude počas tých dní, v ktorých bude v Soči hrať svoje zápasy reprezentácia,“ povedal v súvislosti s olympijským hokejovým turnajom Vladimír Paštinský.

Program 1. kola Tipsport extraligy 2013/14:

Dukla Trenčín – MsHK DOXBETT Žilina
ŠHK 37 Piešťany – HC'05 Banská Bystrica
HK 36 Skalica – MHC Martin
HKM Zvolen – HK Nitra
HK Poprad – HC Košice

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM