Jakub Forgács Správy

Užijeme si jarné PRÁZDNINY na bežkách? Kým to bude možné, budeme sa snažiť, tvrdí ZAaRES

Kremnické vrchy označili Záhradnícke a rekreačné služby (ZAaRES) za poslednú lokalitu, kde ešte zostal nejaký sneh.

Ilustračný obrázok k článku Užijeme si jarné PRÁZDNINY na bežkách? Kým to bude možné, budeme sa snažiť, tvrdí ZAaRES
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Posledné dni je aj na horách stále teplo, dlhodobejšia predpoveď tiež neprináša optimistickejšie vyhliadky, a tak je možné, že tento víkend budú Záhradnícke a rekreačné služby (ZAaRES) upravovať bežkárske trate naposledy. ZAaRES o tom informoval na sociálnej sieti.

Posledný sneh

Kremnické vrchy označil ZAaRES za poslednú lokalitu, kde ešte zostal nejaký sneh. „Na Kordícku zvážnicu sa už ratrakom nedostaneme, ale stále je zjazdná od parkoviska a OZ Kordícky Hrebenák ju stále upravuje,“ píše.

„My sme sa v stredu pohrali s Králickou zvážnicou, ktorá bola po dažďoch v zlom stave a tak ju dokážeme upraviť aj v noci na sobotu, plus ďalej na Skalku a na Hostinec. Už tradične sú stále veľmi dobré podmienky v úseku rázcestie Pod Zlatou studňou – Železná brána,“ spomína ZAaRES s tým, že inde sú trate dosť špinavé.

„Keďže náš kraj čakajú jarné prázdniny, kým to bude možné, budeme sa snažiť tieto trate udržiavať aj cez týždeň. Vzdáme to až vtedy, keď na spodku Králickej zvážnice ubudne sneh na dlhšom úseku a pri ceste za snehom bude hroziť poškodenie techniky,“ dodal ZAaRES.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM