Popradčania nás v nedeľu na domácom ľade prestrieľali pomerom 33:17. Brankár Kalemba sa však našťastie po inkasovanej osmičke vo Zvolene vrátil naspäť do hernej pohody a podržal nás.

Ilustračný obrázok k článku Tréner Országh po zápase s Popradom: Náš výkon bol poznačený debaklom vo Zvolene
Zdroj: Webnoviny.sk

Úvod zápasu patril hosťom

Už v siedmej sekunde mohol otvoriť skóre Sýkora, ale Kalemba s novým vystrojením vyrazil puk. V presilovke potom pohrozil Lapšanský, na opačnej strane zaujal bekhend Macíka. Popradčania častejšie strieľali, ale vyloženú šancu mali domáci.

V desiatej minúte po strele Bambúcha Sidorovi vypadol puk z lapačky, no z dorážky Kadura neuspel. Gólový moment prišiel 50 sekúnd pred prestávkou – 1:0. V presilovke vystrelil od modrej Meland a spokojnejší tak mohli ísť do šatne zverenci trénera Országha.

V druhej tretine sme sa nevedeli presadiť

V druhej tretine sa dlho nič nedialo, dobré príležitosti mali iba Macík a Heizer. Bystričania mali navrch, no nevedeli sa presadiť. V 31. min netrafil puk pred prázdnou bránkou Kadura. Podtatranci mohli vyrovnať hlavne v početnej výhode štyroch proti trom, no Mlynarovič trafil v 34. min do žŕdky.

Presilovka vyšla opäť „baranom“. V 36. min mieril presne z pravého kruhu nad lapačku Sidora White – 2:0. Do druhej prestávky mohli ísť „kamzíci“ predsa len s jednogólovým mankom ak by uspel Stals sám pred Kalembom.

Popradčania si nevedeli vypracovať šance

Tretie dejstvo začali lepšie domáci, mali miernu prevahu, ale Sidor neriešil nebezpečné situácie. Zapotil sa iba v 46. min, keď pred ním dobiedzal Matúš Chovan. Hostia nehrali dobre, na čo tréner Jančuška zareagoval v 49. min oddychovým časom. Ten akoby viac vzpružil hráčov spod Urpína, v 50. min to skúšal individuálne pri pravej žrdi Macík.

Až posledných osem minút záverečnej tretiny sa Popradčania častejšie dostával do útoku, ale šance si nevedeli vypracovať. Jedinú vážnejšiu si vypracoval Sýkora v 58. minúte, preštrikoval sa pred Kalembu, ale ideálne zakončenie mu nedovolene znemožnil Zigo. V následnej presilovke to skúšali hokejisti z Tatier v šestici bez brankára, ale nič im to už nebolo platné.

Vladimír Országh (tréner B. Bystrice): „Náš výkon bol poznačený debaklom vo Zvolene. Chalani mali tento zápas v hlavách a najmä v prvých dvoch tretinách zle korčuľovali a boli v kŕči. Až v tretej tretine sme sa upokojili a zamerali sa na udržanie výsledku. Poprad sme nepustili do väčších šancí, i keď v úvodných dvoch tretinách mal súper viac z hry. Teší ma, že nám vyšli presilovky, z ktorých sme dali oba góly a brankár Kalemba po inkasovanej osmičke vo Zvolene sa vrátil naspäť do hernej pohody a podržal nás.“

Milan Jančuška (tréner Popradu): „Nie som spokojný s výsledkom, ako tradične sme v Banskej Bystrici súpera prestrieľali. Pomer 33:17 bol v náš prospech, ale prehrali sme 2:0. V hre 5 proti 5 nemala Banská Bystrica vyloženú šancu a oba góly nám dala z presilových hier. Chýbalo mi viac agresivity pred bránkou súpera ako aj v presilovkách. V streľbe sme všetko dopredu signalizovali, chýbalo rýchle zakončenie. Ak nedáte gól, nemôžete pomýšľať na úspech. Tomuto zápasu by viac svedčala deľba bodov. Hoci sme mali v niektorých momentoch hru v rukách, žiaľ, nedali sme gól. Rozhodovali aj výkony brankárov, gólman Banskej Bystrice bol lepší ako náš.“

HC'05 Banská Bystrica – HK Poprad 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

• Góly: 20. Meland (Kafka, R. Macík), 36. White (Saracino, M. Hudec)
  • Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 2:0
  • Rozhodovali: Lokšík – Jobbágy, Smerek
  • 1553 divákov
  • Zostava Banskej Bystrice: Kalemba – Saracino, Bambúch, Meland, Macháček, Styk, Devečka (25. Zošiak) – R. Macík, White, Lunter – Kafka, M. Hudec, Handlovský – Kadura, Zigo, Matúš Chovan – D. Hegyi, Heizer, Dolník
  • Zostava Popradu: Sidor – D. Brejčák, R. Suchý, Fabian, Kurali, Kasík, Makovský, Gáborčík – T. Sýkora, Štals, Lapšanský – Matúš Paločko, S. Takáč, A. Kroták – Drábek, Mlynarovič, Vaic – Gápa, L. Paukovček, Belluš