Jakub Forgács Basketbal

Tréner bystrických basketbalistov Doušek rezignoval: Vedenie klubu hľadá urýchlene náhradu

Tréner Ľubomír Doušek sa pri basketbalovom kormidle v ŠKP Banská Bystrica dlho neohrial. K extraligovým mužom nastúpil len koncom augusta a rezignoval už po necelých štyroch mesiacoch.

Ilustračný obrázok k článku Tréner bystrických basketbalistov Doušek rezignoval: Vedenie klubu hľadá urýchlene náhradu
Zdroj: TASR

Na príčine bola nespokojnosť, pretože ambície klubu boli podstatne vyššie ako navráva aktuálna tabuľka. ŠKP figuruje po svojej pondelkovej predohrávke 19. kola doma so Svitom na 6. mieste so siedmimi víťazstvami a 10-timi prehrami. „Nespokojnosť bola na strane vedenia klubu a aj u Ľubomíra Doušeka samotného,“ upresnil generálny manažér klubu Vladimír Matejčík. „Cítili sme, že to nešľape tak, ako by malo a aké boli predstavy,“ doplnil.

Z kádra, ktoré sa pred sezónou chválilo až piatimi reprezentantmi Grznárom, Rendlom, Žiakom, Körnerom a Dorazilom nevyžmýkal tréner Doušek všetok potenciál, aj keď treba uznať, že sa pod toto konštatovanie podpísali aj zranenia. „Normálne by sme mali figurovať v tabuľke podstatne vyššie, podľa mňa o nejaký ten bodík za druhým, tretím miestom. Chalani na to majú a určite to aj oni takto cítia,“ pokračoval Matejčík.

Za Ľubomíra Doušeka, ktorý sa rozhodol rezignovať po prehratom zápase v pondelok so Svitom (89:94), sa urýchlene hľadá náhrada. Snaha dotiahnuť pod Urpín zo Sp. N. Vsi Milana Černického nevyšla, a tak sa uvažuje o ďalšom. „Radi by sme u nás angažovali slovenského trénera, možno dnes, alebo zajtra sa nám podarí rokovania uzavrieť do úspešného konca, aby sme sa nemuseli prikloniť k nejakému dočasnému núdzovému riešeniu,“ dodal Matejčík.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie