Výborný nástup našich hokejistov do zápasu, množstvo nevyužitých šancí, rozbité plexisklo... To všetko mohli diváci vidieť v utorok večer v Banskej Bystrici, kde Barani bojovali o body so Žilinou.

Ilustračný obrázok k článku Tréner Baranov Országh: Žilina sa na nás dobre pripravila, bol to vyrovnaný zápas
Zdroj: Webnoviny.sk

Do vedenia už v 50. sekunde

Domácim vyšiel vstup do zápasu, keď už v 50. sekunde strelu Melanda od modrej čiary tečoval Hudec a puk prešiel ponad gólmana hostí. Z vedenia sa banskobystrickí hokejisti dlho netešili, pretože Žilina vyťažila vyrovnanie z presilovky – Buc najprv nevyužil sólo, ale v 4. min tečoval pred Kalembom puk po strele Ostrčila od modrej čiary a vyrovnal.

Hráči spod Urpína mali tiež šance v početnej výhode v druhej polovici I. tretiny, ale teče Macíka a Hudeca či strela Heizera spomedzi kruhov na Laca neplatili. V 16. min nevyužili dobré príležitosti pred brankárom ´baranov´ zblízka Klouda a Tomas, stav sa však zmenil až 58 s pred prestávkou. Peknú individuálnu akciu predviedol Bystričan Zigo, prešiel po pravej strane až pred Laca a puk poslal po ľade k pravej žrdi – 2:1.

Množstvo nevyužitých šancí

V druhej tretine nevyužili domáci niekoľko vyložených šancí. V 23. min sa Kafka preštrikoval pred Laca, ale puk za neho nedostal, úspech neslávila ani pekná Hudecova akcia s Macíkom s neúspešnou koncovkou Devečku. Žilinčania pohrozili sólom Tomasa a dobrou strelou Macejku, no vyrovnať sa im podarilo opäť z presilovky. V 34. min prihral zľava k vzdialenejšej žrdi Tomas a Klouda pohodlne skóroval – 2:2

V predĺžení nám prialo šťastie

Aktívnejším domácim sa podarilo pridať ďalší gól v 47. min – dokázal to Meland z otočky spomedzi kruhov po peknej kombinácii štvrtej formácie. Hostia však dobiedzali, v 50. min sa ocitol v šanci Varga, ale Kalemba zneškodnil jeho pokus. O niekoľko sekúnd neskôr sa rozbilo na dverách domácej trestnej lavice plexisklo a v Banskej Bystrici sa približne päť minút nehralo. Menšia pauza neovplyvnila hostí a po minúte hry sa Tomas snažil prepasírovať puk v trme-vrme za gólmana, no podľa rozhodcu Stana ho nedostal za čiaru. Potom pohrozili Novák i Buc, ale až v 54. min docielili hostia vyrovnanie, keď chybu obrancov potrestal dravý Varga – 3:3.

Zápas tak dospel do predĺženia, v ktorom sa pred Kalembom nepresadil Buc a na domácej strane strieľal do žŕdky Zigo. Až 34 s pred koncom to vyšlo Hudecovi, ktorý puk napálil spoza kruhu a ten si našiel cestu za Laca.

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): „Žilina sa na nás dobre pripravila, bol to vyrovnaný zápas. Urobili sme však v ňom veľa taktických a individuálnych chýb. Napokon sme ten duel uhrali a dva body sú pre nás dôležité, pretože nás posúvajú ďalej. Boli fázy hry, v ktorých sme mali miernu prevahu, ale súper hral dobre, nepúšťal nás do tlaku. Boli sme síce šťastnejší, ale aj to patrí k hokeju.“

Jan Neliba (tréner Žiliny): „Vedeli sme, že Banská Bystrica je v laufe, hrá dobre a má dosť bodov. Pred zápasom som si hovoril, že bod by bol dobrý. Vzhľadom na priebeh zápasu i na to, že sme mali tri samostatné nájazdy, nie som spokojný s výsledkom.“

HC‘05 Banská Bystrica – MsHK DOXXbet Žilina 4:3 po predĺžení (2:1, 0:1, 1:1 – 1:0)

• Góly: 1. M. Hudec (Meland, Matúš Chovan), 20. Zigo (Lunter, Saracino), 47. Meland (Heizer, Fajčák), 65. Hudec (Meland) – 4. D. Buc (Ostrčil, Klouda), 34. Klouda (R. Tomas, Marcel Šterbák), 54. T. Varga (F. Novák, Kalla)
  • Vylúčení: 3:3 na 2 min
  • Presilovky: 0:2
  • Rozhodovali: P. Stano – Bogdaň, M. Smrek
  • 1492 divákov
  • Zostava Banskej Bystrice: Kalemba – J. Martin, Saracino, Meland, Macháček, Rosandič, Bambúch, Devečka, Styk – Kafka, White, Handlovský – R. Macík, M. Hudec, Matúš Chovan – Lamper, Zigo, Lunter – Fajčák, Heizer, Kadura
  • Zostava Žiliny: M. Laco – Marcel Šterbák, Ostrčil, Leško, Dlouhý, Bajaník, Rúfus, Niník – D. Buc, Klouda, R. Tomas – F. Novák, Kalla, T. Varga – A. Lipovský, Linet, Macejka – P. Rosenberg, Jarab, Čavrk