TOP akcie týždňa v kocke. Šikovný PREHĽAD ako ušitý pre Bystričanov

Kam sa oplatí skočiť za zábavou? Vybrali sme pre vás desiatku akcií v našom meste. Ktoré to sú?

Jakub Forgács

OPERNÉ SKVOSTY

12. júna od 17:00, historická Radnica – Cikkerova sieň

Vokálni interpreti doktorandského štúdia Fakulty múzických umení predvedú operné umenie. Divákom sa predstavia Ľubica Vargicová, Mária Porubčinová, Gustáv Beláček a Štefan Kocán.

MALALA

12. júna od 17:30, Divadlo Akadémie umení v Banskej Bystrici

Nadšenci divadelného umenia si na svoje prídu hneď v úvode týždňa. Pozriteť si budú môcť monodrámu v réžii Jakuba Mudráka.

BLŠÍ TRH NA AMFÍKU

13. júna od 9:00, Amfiteáter

Čo je pre teba nepotrebné, druhému sa môže hodiť. V tomto duchu sa nesie akcia, ktorá sa na bystrickom amfíku bude opakovať každý utorok až do konca júna.

ALEKO, JOLANTA /Sergej Rachmaninov, Pjotr Iljič Čajkovskij/

13. júna od 18:30, Štátna opera

Jednodejstvová opera o vášnivej láske a žiarlivosti medzi Alekom a krásnou cigánkou. Libreto: Vladimír Nemirovič-Dančenko na základe poémy Alexandra S. Puškina.

PASTIERKA VLKOV

14. júna od 17:00, Divadlo Štúdio tanca

Námetom pre tanečnú inscenáciu sa stala útla detská knižka O Červenej Čiapočke, ktorá tancovala s vlkmi manželov Šukovcov. Tradičný príbeh o zlomyseľnom vlkovi a jeho obetiach by ste v nej hľadali márne.

ODKRÝVANIE 2017

15. júna od 18:00, Záhrada CNK

Jedinečné podujatie v bystrickej Záhrade. Súčasťou diskusia Ján Langoš – the guardian of memory aj koncert Bez ladu a skladu.

ORSZÁGH CUP 2017

16. júna, Zimný štadión Banská Bystrica

Veľký hokejbalový turnaj opäť pod Urpínom. V piatok si budete môcť veľké zápolenie vychutnať zadarmo, vstup je voľný!

DNI MESTA BANSKÁ BYSTRICA

16. – 17. júna, Námestie SNP

Mesto Banská Bystrica sa v roku 2017 rozhodlo otvoriť Kultúrne leto akciou Dni mesta Banská Bystrica 2017, ktoré prepájajú históriu, kultúru, tradície a obrazne prezentujú dejiny. Program je naplánovaný na dva dni a mesto nimi osloví všetky vekové kategórie.

DEŇ SÁSOVEJ A RUDLOVEJ

17. júna o 10:00, Parkovisko na Rudohorskej ulici

„Urobiť si jeden deň zábavy“. Podujatie začína už doobeda rôznymi hrami a vystúpeniami pre deti. Vo večernom programe vystúpia mladé banskobystrické hudobné telesá a kapely. Počas celého dňa bude zabezpečené občerstvenie, rôzne pochutiny.

DEŇ HASIČOV

17. júna, Europa SC

Silní chlapi opäť predvedú svoje schopnosti. Tentoraz nebudú zachraňovať ľudské životy, ale zmerajú si sily v niekoľkých disciplínach medzinárodnej súťaže.

Pozrite si v priloženej fotogalérii krásy Bystrice nafotené mladým fotografom!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame