Marcel Páleš Správy

Tínedžeri objímali chodcov na uliciach, pozrite si fotky z mesta!

Dnes od desiatej prebieha v meste pod Urpínom intenzívne objímanie sa. Snahou mladých ľudí, ktorí sa na tom podieľajú, je v rámci celoslovenskej akcie Hug Day prekonať aktuálny rekord. Pozrite sa, ako im to ide!

Ilustračný obrázok k článku Tínedžeri objímali chodcov na uliciach, pozrite si fotky z mesta!
Foto: Marcel Páleš / Zdroj: Dnes24.sk

Podujatie Hug Day 2013 odštartovalo dnes o desiatej vo viac ako 25 slovenských mestách. Odvážna myšlienka mladých ľudí sa stáva viac a viac reálnejšou. Cieľom je rozdať tento rok viac ako 14 000 objatí.

Ľudia odchádzajú s úsmevom

„Snažíme sa využiť našu tvorivosť, aby sme prilákali na Hug Day čo najväčšie množstvo ľudí. Ide nám predsa o to, aby mali ľudia z našej akcie dobrý pocit a pekné spomienky.“ pripomína jeden z organizátorov Jaroslav Dodok.

Náš štáb zašiel medzi mladých ľudí na námestie, ktorých sme od úvodných hodín našli aktívne objímajúcich sa. Zastavujú okolidúcich a ponúkajú im čosi nádherné – objatie. Väčšina pešiakov reaguje nadšene a odchádzajú s úsmevom.

„Ešte sa mi to nestalo. Oni ma len tak zastavili a spýtali sa, či ma môžu objať. Som milo prekvapená!“ povedala nám pani Jozefína (75). „Vybehla som do mesta vybaviť pár vecí a dúfala som, že na nich niekde natrafím. Tak sa vytešujem, že som vyobjímaná! Držím im palce! Objatie dnes chýba ako soľ!“ reagovala študentka Natália (20).

Už na obed vyše 4000 objatí!

Mladí aktívni ľudia sa snažia zapájať nielen náhodných okoloidúcich, ale zavítajú aj do najrôznejších prevádzok – kvetinárstva, predajne so zvieratkami, kníhkupectva, lekárne, na tržnicu či do škôlky. Tiež sa chystajú na úrad a na iné zaujímavé miesta. A čo na to organizátori? „Rozbehli sme sa výborne! Zatiaľ to prebieha nad očakávania!“ odvetil spokojný Jaro Dodok.

Už na obed mali po sčítaní za Banskú Bystricu vyše 4000 objatí a spoločne s ostatnými zúčastnenými slovenskými mestami boli tesne pred prekonaním rekordu.

Pozrite si fotogalériu, kde uvidíte, ako im to ide. Ak ich chcete stretnúť naživo, stále stíhate, lebo objatia rozdávajú do šiestej večer. Spoznáte ich podľa tričiek Hug Day.

Banská Bystrica plná objatí HUG DAY 2013
35
Galéria
Foto: Marcel Páleš / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM